Kasaya su döküldükten sonra "USB aygıtı tanınamadı" sorunu

tarikk78

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
1617476870768.png

Yukarıdaki kasanın çalışmayan(o kısma USB aygıtı taktığımızda USB aygıtı tanınamadı mesajı gelip duruyordu)USB 3.0 kısmına yaklaşık 3 saniye boyunca su döküldü ve biraz kurumasını bekledikten sonra PC'yi açtım, ancak ikide bir USB aygıtı tanınamadı mesajı gelip durdu. O iki girişin içine saç kurutma makinesinin soğuk havasıyla hava üflettim ve hala ikide bir aşağıdaki USB aygıtı tanınamadı mesajı gelmeye devam ediyor, ne yapmam lazım?

1617476803651.png

Sorunun cevabını siz metin içerisinde belirtmişsiniz. Elektronik bir komponente su dökmeniz onu kullanılmaz hale getirebilir. En basit çözüm bir USB Hub almak.

Hocam arkadaş portu kullanacağım demiyor durmadan hata veriyor diyor. Anakartınız üzerinden ön panelin USB portlarının kablosunu çıkarın sorununuz düzelecektir ama hangi kablo olduğunu bilmiyorum.

Eki Görüntüle 956470

Yukarıdaki kasanın çalışmayan(o kısma USB aygıtı taktığımızda USB aygıtı tanınamadı mesajı gelip duruyordu)USB 3.0 kısmına yaklaşık 3 saniye boyunca su döküldü ve biraz kurumasını bekledikten sonra PC'yi açtım, ancak ikide bir USB aygıtı tanınamadı mesajı gelip durdu. O iki girişin içine saç kurutma makinesinin soğuk havasıyla hava üflettim ve hala ikide bir aşağıdaki USB aygıtı tanınamadı mesajı gelmeye devam ediyor, ne yapmam lazım?

Eki Görüntüle 956468
Çalışmayan portu elektrik bandı ile kapat. Mazallah kasayı bile yakabilirsin.
Başka bir USB 3.0 portuna, USB çoklayıcı takarak kullanabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı