Çözüldü Kasaya Yeni Bir SSD Takıldıktan Sonra Monitöre Görüntü Gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Timur44

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bir konuda yardımınıza ihtiyacım var:

Bilgisayarımın kasasına ikinci bir SSD (SATA port) takmak istedim, bağlantılarını yapıp bilgisayarı çalıştırdım. Ama kasa, klavye falan çalışmasına rağmen monitöre görüntü gelmedi. Ekranda sinyal yok yazıyor onun dışında herhangi bir şey olmuyor. Yeni taktığım SSD'yi çıkarıp bilgisayarı öyle başlattım, yine ekrana görüntü gelmedi. Bu SSD takma işleminden önce bir sorun yoktu. Sizce ne olmuş olabilir?

HDMI kablosu takılıydı normalde, belki onda sorum vardır diye VGA ile denedim ama sorun düzelmedi. Farklı monitör kullandım onda da ekran gelmedi.

Bilgisayarımda da yeni takacağım SSD'de de (ikinci el bu SSD) Windows 10 yüklü.

Son düzenleme:
Çözüm
SSD'yi taktığınız SATA kablosunun anakarttakini yerini değiştirin. SSD'den önceki disk hangi portda çalışıyorsa hatirliyorsaniz oraya takın yoksa tek tek deneyin.

Farklı portları denedik maalesef olmadı.

Port temassızlık yapıyor olabilir. Veya işlemci veriyolunda yanma da olabilir. (aynı olay başıma geldi) umarım anakart sıkıntısı değildir.

Eğer toplama bilgisayar değil de hazır sistem ise garantisi de varsa garantiye ver derim.

Garanti süresi doldu maalesef. Portlarda sorun yok veha hepsi sorunlu sanırım, hepsini denedik durum değişmedi. Yeni taktığım SSD'de statik kalmışsa ve bir yerleri cozurttuysa diye şüpheleniyorum ama bu konularda çok bilgili de değilim, sadece bir tahmin bu.😇

Kasayı tamirciye bırakmıştım, sorunu hallettiğini söyledi. Detayları öğrenince buraya da yazarım. Kasayı tamirciye bırakmıştım, sorun HDMI kablosunu kasada yanlış girişe takmaktan kaynaklanıyormuş, cidsi bir durum yokmuş yani. Bilgisayarım düzeldi.
SSD'yi taktığınız SATA kablosunun anakarttakini yerini değiştirin. SSD'den önceki disk hangi portda çalışıyorsa hatirliyorsaniz oraya takın yoksa tek tek deneyin.

Port temassızlık yapıyor olabilir. Veya işlemci veriyolunda yanma da olabilir. (Aynı olay başıma geldi) Umarım anakart sıkıntısı değildir.

Eğer toplama bilgisayar değil de hazır sistem ise garantisi de varsa garantiye ver derim.

Farklı portları denedik maalesef olmadı.

Port temassızlık yapıyor olabilir. Veya işlemci veriyolunda yanma da olabilir. (aynı olay başıma geldi) umarım anakart sıkıntısı değildir.

Garanti süresi doldu maalesef. Portlarda sorun yok veha hepsi sorunlu sanırım, hepsini denedik durum değişmedi. Yeni taktığım SSD'de statik kalmışsa ve bir yerleri cozurttuysa diye şüpheleniyorum ama bu konularda çok bilgili de değilim, sadece bir tahmin bu.😇

Kasayı tamirciye bırakmıştım, sorunu hallettiğini söyledi. Detayları öğrenince buraya da yazarım. Kasayı tamirciye bırakmıştım, sorun HDMI kablosunu kasada yanlış girişe takmaktan kaynaklanıyormuş, cidsi bir durum yokmuş yani. Bilgisayarım düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı