Kasayı nemli bez ile silerken elektrik çarpıyor

Toprakvv

Hectopat
Makaleler
3
Kasaya kuru bir şekilde dokununca hiçbir şey olmuyor fakat tozunu temizlemek için ıslak mendil ile dokunduğumda elektrik çarpıyor. Kasanın kapakları kapalı üstü ve yanlarına dokunmam yetiyor çarpması için bir sorun teşkil eder mi?

Kasaya kuru bir şekilde dokununca hiçbir şey olmuyor fakat tozunu temizlemek için ıslak mendil ile dokunduğumda elektrik çarpıyor. Kasanın kapakları kapalı üstü ve yanlarına dokunmam yetiyor çarpması için bir sorun teşkil eder mi?
Öncelikle cihazınızı kapalı duruma getirdikten sonra adaptörünü çıkarınız. Bu adımı uyguladıktan sonra cihaz kapalı durumdayken güç düğmesine 15-20 saniye kadar basılı tutarak bu işlemi 3 kez tekrarlayınız. Ayrıca cihazınızın adaptörünü topraklama olan bir prize takınız. Sorununuz çözülecektir.

Ayrıca bilgisayarının topraklı bir prize bağlı olduğuna da emin ol. Topraklama her şeydir. Bunu yazlığa kasamı götürüp topraklaması olmayan bir prize taktığımda deneyimledim. Mecburen topraklayamadığım için akım korumalı bir prizle kendimce önlemimi almıştım :)

Ayrıca bilgisayarının topraklı bir prize bağlı olduğuna da emin ol. Topraklama her şeydir. Bunu yazlığa kasamı götürüp topraklaması olmayan bir prize taktığımda deneyimledim. Mecburen topraklayamadığım için akım korumalı bir prizle kendimce önlemimi almıştım :)
Hocam topraklama yapılmazsa sorun çıkabilir mi? Birde youtube'da videosu var ben kendim yapabilir miyim topraklama işlemini?

Geri
Yukarı