Kasayı sessizleştirmek

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar kasamda önde 2x12cm üst panelde 2x12cm arkada 1x12cm işlemcide 1x12cm olmak üzere 6 adet fan bulunuyor.
Tabi HDD-PSU ve ekran kartının sesini katmıyorum. Zaten bunlar ses yapmıyor.

İşlemcimin fanı hiç ses yapmıyor. Ancak 5 adet 12cm fan ses yapıyor. Düşük devirde çalıştırınca yeterli hava akımı yaratamıyor.
Tam güç çalıştırınca çok iyi soğutuyor ancak ses çıkartmaya başlıyor artık.

Fan kontrolcüm 3 tane fanı kontrol edebiliyor. Zaten 2 tanesi çok ses çıkarınca bende diğer 3 taneyi açıyorum sonuna kadar. Zaten tam güç çalışanlar diğerlerinin sesini bastırıyor hepsi tam güç çalışsın diyorum.

Piyasada iyi hava akımını düşük ses ile yaratabilen ve pahalı olmayan fanlar var mı ?

Ses sistemi-web kamera-fan gibi birleşenlerden alacağım. Bu yüzden bütçemi zorlamamalı.

TeknoBiyotik: Akasa Beyaz İnci 4 Beyaz LED'li 12cm Fan - Kasa Fanları - Overclock bu ürüne bakabilirsiniz yada,

TeknoBiyotik: Akasa Apache S-Flow Kanatlı 12cm Kasa Fanı (Kiremit-Yeşil) - Kasa Fanları - Overclock buna.

İkinci ürün biraz pahalı ama performansı iyi. Yani siz hem sessiz hem performanslı istediğiniz için fiyatları doğal olarak biraz daha pahalı oluyor.

1. üründe alınabilir.

1.sinin hava akımı fazla değil ancak 2.sinin hava akımı fazla sesi daha az. Ancak 30 lira fazla geldi. 4 tane falan almam gerekir benim. 120 lira fazla ya :D
Bir sürü isteğim var. Zırnık param yok.

1.sinin hava akımı fazla değil ancak 2.sinin hava akımı fazla sesi daha az. Ancak 30 lira fazla geldi. 4 tane falan almam gerekir benim. 120 lira fazla ya :D
Bir sürü isteğim var. Zırnık param yok.
Hava akımı yüksek olup sessiz bir fanı 10 liraya almayı düşünmüyorsun herhalde? Sınırlamalar içinde en uygun böyle oluyor :)

Ali Ağaoğlunun torunu olmak vardı. Fabrikasını alırdım yeminle. Neyse sağolun. En iyi seçenek o gibi gözüküyor.

3 ay tatilde çalışırsam sistemi 10 numara toparlayacağıma inanıyorum. Bu fandan 5 tane alırsam LED şerit lazım olacak. Çünkü LED yok bunda.
Kalite ucuza alınmıyor gerçekten.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı