Kasiyerlerle kavga eden insanlar

.I.N.И.A.

Kilopat
Makaleler
2
Yer
9847
Daha fazla  
Son günlerde sık sık karşılaştığın insan tipleri. Almış eline bebek mamasını sallıyor kasiyere. Bunu ben 1 ay önce 30 TL'den aldım şimdi 60 TL, bu nasıl oluyor? Diyor. Sanki onun fiyatını kasiyer belirliyor. Sırada bekleyen diğer insanları düşünen yok tabii. Senin çırtlak sesini duymak zorunda mıyım? Hani tipe de bakıyorum. Hadi düşecekti. İzin verilmeyecekti. Televizyondan öyle izledim, diyen malumunuzlardan. Oturup Bilal'e anlatır gibi anlatsam da anlamayacak. Beyni durmuş.

İyi bende fiyatı artan ekran kartları için Vatan Bilgisayar'ı basayım o zaman. Ama artık gına geldi. Bir taktik verin, bu insanlar böyle davrandıklarında ne yapmak lazım? Her gün karşılaşır oldum artık.

Son düzenleme:
O kasiyeri patron ya da fiyatları belirleyen kişi olarak gören parlak zekalı varlıklar var ve o zekaya nasıl eriştiler, bilmiyorum. Tabii kasiyer de işini kaybetmemek için konuşmuyor. Cırlayan varlıklar da gücünün kasiyere yettiğini algılayabiliyor sanırım. Böylelikle cırlayan parlak zekalı varlıklar egolarını tatmin ediyorlar. Sevmiyorum bu varlıkları, gerçekten.

Tamam da ben ne yapabilirim? Bu insanlarla tartışsam dert, önüne geçmeyi mi talep etsem çalışanlardan? Böyle bir hakkım var mı?
1 Ayda 30 TL zam gelmesi de bir o kadar saçma.
Fırsatçılıkta var. Ama dolar çok hızlı çıktı. 4.5 TL'den 7.2 TL'ye. Kimse malına fiyat biçemiyor. Devülasyon ile gelen maliyetler yeni yeni yansımaya başladı. Ama sonuçta kasiyerin suçu yok ki. Biz de insanız her gün bunlarla karşılaşmak zorunda mıyız? Ben de her gün şikayet ediyorum.

700 TL aldığım kart 1300 TL oldu. Allah korusun bozulsa yerine yenisini koyamayacaz. Diken üstünde oyun oynuyoruz. Ama gidipte başka insanları rahatsız etmiyoruz.

Bugün denk geldim bizim mağazada orta yaşın biraz üstünde adam bağırıyor, bizim kasadaki arkadaşa 100 TL vermiş o da parayı sahte mi değil mi kontrol eden cihaza koymuş. Neymiş efendim hakaretmiş, bana göstermeden yapmanız lazım filan gibi saçmalıyor. Gittim yanına "beyefendi paranızı kontrol etmek şirketimizin arkadaşa yapmasını söylediği bir kural, ayrıca size göstermeden yapılsa ve negatif bir sonuç çıksa bu sefer bana göstermeden yaptınız parayı değiştirmediğiniz ne malum diyebilirsiniz." dedim. Verdiği cevap onu da derim oldu.

Kavgaya ne gerek var yahu. Bugün BİM'den birtakım şeyler aldım. Kasiyer yanlış hesaplamış artan parayı 45 kuruş vereceğine 5 kuruş vermişti. Geri gittim ve zaten anlamıştı. Bu seferde 10 kuruş fazla vermişti. Hemen 10 kuruşu da geri verdim. :kıkırda:

İşte nerede çalıştığında önemli. Benzinlikteyken alkolik müşterileri dövüyorduk BİM deyken yaşlı amcaların hayattan bezdiren o ağzından salyalar çıka çıka konuşmalarına 1 cümle diyemiyorsun. Zaten o yüzden sözleşmeyi yarıda kesip çıktım o iş yerinden. Para kazanacaz diye küçülmeye lüzum yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı