Kasko ücreti hangi faktörlere bağlı?

Cyber75

Kilopat
Yaşım küçük olduğu için kasko yüksek çıkıyor aracı annemin (ev hanımı ehliyeti var) veya babamın (işçi ehliyeti yok) üzerine yapacağız fiyat uygun olması için ne yapmam gerekir?

Bildiğim kadarıyla ehliyet olup olmaması önemli değil. Eğer kişi ilk defa kasko yaptırıyorsa biraz yüksek fiyat çıkar normal olarak. Aracın plakası Ankara, İstanbul gibi büyükşehirlere aitse, küçük şehirlere göre daha fazla yine fiyat yükseliyor. Poliçenin özelliklerine göre de fiyat değişiyor. Ama benim tavsiyem kapması çok dar olmayan bir poliçe yaptırın. Madem para veriyorsunuz ihtiyaç dahilinde bir işinize yarasın. İkame araç vermeyen poliçeler bile var. 15 yıldır araç kullanıyorum son iki senedir kasko yaptırıyorum sadece bir kere ihtiyacım oldu. Ama acemi iseniz yaptırmanızda fayda var.

Bildiğim kadarıyla ehliyet olup olmaması önemli değil. Eğer kişi ilk defa kasko yaptırıyorsa biraz yüksek fiyat çıkar normal olarak. Aracın plakası Ankara, İstanbul gibi büyükşehirlere aitse, küçük şehirlere göre daha fazla yine fiyat yükseliyor. Poliçenin özelliklerine göre de fiyat değişiyor. Ama benim tavsiyem kapması çok dar olmayan bir poliçe yaptırın. Madem para veriyorsunuz ihtiyaç dahilinde bir işinize yarasın. İkame araç vermeyen poliçeler bile var. 15 yıldır araç kullanıyorum son iki senedir kasko yaptırıyorum sadece bir kere ihtiyacım oldu. Ama acemi iseniz yaptırmanızda fayda var.
Acemiyim 7500 tl civarı çıktı.

Yaşım küçük olduğu için kasko yüksek çıkıyor aracı annemin (ev hanımı ehliyeti var) veya babamın (işçi ehliyeti yok) üzerine yapacağız fiyat uygun olması için ne yapmam gerekir?
Kasko sigortalarında en önemli kıstas daha önce yaptırmış olmaktan dolayı basamak düşmesi ve buna bağlı indirim diye biliyorum. Ailenizde daha önceden kasko yaptıran ve hasarsızlığı olan varsa onun üzerine olması daha uygun olur. 2018 Egea demişsiniz, arkadaşım 2021 sıfır Egea'ya yaptırdı mesela 1250 civarı tuttu. Sizinle çok çok büyük fark var.

Kaskosuz arabaya binilmez, sen ne kadar iyi şoför olursan ol arkadan biri gelir vurur o zaman görürsün🙃

Arkadan biri gelip vurursa onun sigortası sizin hasarınızı karşılar zaten. :) Kaskonun en çok işe yaradığı zaman çalıntı vs gibi durumlar bence. Ancak yine de hiçbir güç bana yıllık 7.500 TL verdiremezdi bir kasko poliçesi için. :)

Kasko fiyatları araç modeli, yaşı, kaza geçmişi, araç sahibi mesleği cinsiyeti ve yaşı, aracın kayıtlı olduğu il/ilçe, teklif veren şirketin o marka ile anlaşması, enflasyon, dönemsel portföy toplama çabası, teklifte verilen teminatlar (ikame araç, yetkili servis, orjinal parça, orjinal cam vs), acentenin uygulayacağı iskonto gibi özelliklere göre değişkenlik gösterir.

Yeni konular

Geri
Yukarı