Kasları Büyütmeden Güçlendirme

DramatycEnygma

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600 ( NZXT Kraken X53 Liquid )
Vengeance 2x 16gb 3200mhz cl16
A520M A Pro
James Donkey JD512 NVMe
Msi RTX 4060 Black Ventus 2x OC
Msi MAG A600DN
Nzxt H510 Flow
Arkadaşlar bazılarının tabiriyle çekirdek gücümü arttırmak için genel olarak vücudumdaki kasları geliştirmeye başlayacağım. Ama kaslarımın büyümesini istemiyorum. Bacaklarıma özel olarak daha fazla çalışacağım ama Jack Grealish gibi kocaman bileklerimin kalın bacaklarımın olmasını istemiyorum. Aynısı kollar ve göğüs için de geçerli. Kalınlaşmadan güçlenmek mümkün mü?

Yani, bir noktaya kadar. Ama işte o noktada hacimi büyütmen gerekecek daha fazla güçlenmek için. Yoksa haciminin sınırlarına kadar güçlenebilirsin.
Crossfit diye bir şey var, bir bak istersen.

Ya hocam biraz büyümeden sorun olmaz zaten. Hani kaslar şekillenir sivrileşir ya, işte o yeterli. O seviyeyi geçmesini istemiyorum. Ama tanıdığım benden daha kaslı insanların gücü çok çabuk azalıyor. Futbol oynarken maçın başlarında insanı kaçıracak vuruşlar paslar veriyor sonra geriye o güçten eser kalmıyor. Bana o kaslar kendi enerjilerini hemen bitirdikten sonra artık yük oluyorlar gibi geliyor. Dışarıdan baktığınızda gözünüze çarpan kaslar durup içerideki çekirdek çalışmaya devam ediyor ve o çekirdeğe yük oluyor bu kaslar. Yani benim düşüncem bu. Yani istediğim şey daha verimli kaslar. Eğer verim kaybı yoksa büyümesinde ( kötü görünmeye başlayana kadar ) sıkıntı yok.

Ya hocam biraz büyümeden sorun olmaz zaten. Hani kaslar şekillenir sivrileşir ya, işte o yeterli. O seviyeyi geçmesini istemiyorum. Ama tanıdığım benden daha kaslı insanların gücü çok çabuk azalıyor. Futbol oynarken maçın başlarında insanı kaçıracak vuruşlar paslar veriyor sonra geriye o güçten eser kalmıyor. Bana o kaslar kendi enerjilerini hemen bitirdikten sonra artık yük oluyorlar gibi geliyor. Dışarıdan baktığınızda gözünüze çarpan kaslar durup içerideki çekirdek çalışmaya devam ediyor ve o çekirdeğe yük oluyor bu kaslar. Yani benim düşüncem bu. Yani istediğim şey daha verimli kaslar. Eğer verim kaybı yoksa büyümesinde ( kötü görünmeye başlayana kadar ) sıkıntı yok.
Jimnastik vücudu istiyor sanırım.

Benim bildiğim 2 türlü kas grubu var 1. si belli bir kapsiteye kadar aşırı olmayacak şekilde büyüyen kaslar bu kaslarda ön kol kası sıkıldığı zaman deve yumurtasına benzer bir şekil alıyor bu kaslar benim bir arkadaşımda var adama dışarıdan bakınca zayıf ama adam kaslarını sıktığı zaman bayağı büyük kaslar oluyor. 2. büyüyen kaslar bu kaslarda ön kol kası sıkıldığı zaman farklı bir şekil alıyor bende çözemedim henüz verdiğin protein ve yaptığın spora göre istediğin kadar hatta istemeyeceğin kadar büyüyebilen kaslar var bende ben pek vücut çalışmadım ama bir ara çalıştım ve bunları bana spor hocam anlatmıştı şansınıza belki büyümeyen kas grubu olabilir sizde ne kadar çalışırsanız çalışın aşırı büyümeyecektir ama büyüyen kasarlar var ise o zaman dikkat etmelisiniz fazla büyüyebilir.

Kaslar büyümeden güçlenmez. Çünkü kaslarımızın güçlenmesi şöyle olur; Kaslarımız binlerce liften oluşur ve çalıştıkça bu lifler parçalanır. Protein yardımı ile yeniden birleşir ve birleştiği yer bir öncekine göre daha büyük ve daha güçlü olur. Çok büyümeden güçlenmek istiyorsanız bildiğim kadarıyla calisthenics uygundur. Ozanworkout diye bir kanal var, kendisini birden fazla canlı şekilde gördüm ve hatta fotoğraf çektirdim. Öyle büyük bir şey değil, benimle neredeyse aynı genişlikte falandı ve ona rağmen aşırı güç isteyen hareketleri yapıyordu.

Arkadaşlar bazılarının tabiriyle çekirdek gücümü arttırmak için genel olarak vücudumdaki kasları geliştirmeye başlayacağım. Ama kaslarımın büyümesini istemiyorum. Bacaklarıma özel olarak daha fazla çalışacağım ama Jack Grealish gibi kocaman bileklerimin kalın bacaklarımın olmasını istemiyorum. Aynısı kollar ve göğüs için de geçerli. Kalınlaşmadan güçlenmek mümkün mü?
Hocam yüksek ağırlık düşük tekrarda bileşik egserizler yapın o zaman güç odaklı bir idman olacağından dolayı adelenizin 6-12,8-15 kadar büyüyeceğini sanmıyorum ama diğerlerine göre gücünüz baya artar.

Geri
Yukarı