Kaspersky ağ saldırısı engellendi bildirimi gelince ne yapılmalı?

Öncelikle internetten modem resetlemeye bakarak modemini resetleyebilirsin ancak sabit bir IP adresi kullanıyorsan değiştiremezsin eğer IP adresin 100 ile başlıyorsa sabittir Check server: Check host - online website monitoring bu siteden saldıran kişinin IP'sini yaz ardından Türkiye'de ise siber suçlara şikayet et 3 yıla kadar hapis cezası var diye biliyorum.

Bir şey yapmanıza gerek yok. Kaspersky yapılması gerekeni yapıp saldırıyı engellemiş zaten.
Bir şey olur sonraki zamanlarda falan diye korkuyorum, Kaspersky'ın deneme sürmü bitecek 3 güne. Satın almam 1 ay sürebilir.
İP'sini alıp siber suçlara şikayet et.

Açıp kapatarak resetleniyor mu? :D

Son düzenleyen: Moderatör:
bi şey olur sonraki zamanlarda falan diye korkuyom kasperskyın deneme sürmü biticek 3 güne satın almam 1 ay sürebilir

ben şeyi anlamadım burdaki saldıranın adres benim dhcp adresinin sonuna farklı bir sayı eklenmiş hali?
Check server: Check host - online website monitoring bu siteden üst tarafta İP adresiniz yazar 100 ile başlıyorsa resetleyin modeminizi eğer 78 gibi bir sayıyla başlıyorsa kapatıp açarsanız yeterli olucaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Check server: Check host - online website monitoring bu siteden üst tarafta İP adresiniz yazar 100 ile başlıyorsa resetleyin modeminizi eğer 78 gibi bir sayıyla başlıyorsa kapatıp açarsanız yeterli olucaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
1** le başlıyo ressetliyorum ozaman
benim pc sinyal güçlendiriciye bağlı bişey yapmam gerekiyo mu neyi resetliyeceğim

1** le başlıyor ressetliyorum o zaman.

Benim PC sinyal güçlendiriciye bağlı bir şey yapmam gerekiyor mu neyi resetliyeceğim.

Hocam YouTube'den başka videolara bakabilirsiniz ben örnek olarak bir tane attım modemi resetlerseniz IP'niz değişecektir check host sitesinden kontrol edersiniz değişmezse müşteri hizmetleri ile konuşun ayrıca saldırganın IP'sini siber suçlara bildirebilirsiniz 3 yıl yatsın biraz.
5237 sayılı TCK'nun 244/1. maddesi uyarınca “Bir bilişim sisteminin işleyişini engelleyen veya bozan kişi, bir yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.” O halde, DDoS saldırıları “bir bilişim sisteminin işleyişinin engellenmesi” fiiline karşılık geldiğinden, TCK m. 244'te öngörülen suça vücut vermektedir.

Check server: Check host - online website monitoring Bu siteden üst tarafta IP adresiniz yazar 100 ile başlıyorsa resetleyin modeminizi. Eğer 78 gibi bir sayıyla başlıyorsa kapatıp açarsanız yeterli olacaktır.
İyi güzel de 100 ile başlıyorsa reset ne alaka?

@bstxn
Kaspersky zaten yapması gerekeni yapmış. Bir sorun yok. Engellemek için var zaten bu yazılımlar.

Hocam YouTube'den başka videolara bakabilirsiniz ben örnek olarak bir tane attım modemi resetlerseniz IP'niz değişecektir check host sitesinden kontrol edersiniz değişmezse müşteri hizmetleri ile konuşun ayrıca saldırganın IP'sini siber suçlara bildirebilirsiniz 3 yıl yatsın biraz.
5237 sayılı TCK'nun 244/1. maddesi uyarınca “Bir bilişim sisteminin işleyişini engelleyen veya bozan kişi, bir yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.” O halde, DDoS saldırıları “bir bilişim sisteminin işleyişinin engellenmesi” fiiline karşılık geldiğinden, TCK m. 244'te öngörülen suça vücut vermektedir.
1602752087615.png

böyle gözüküyo

Geri
Yukarı