Kaspersky antivirüs taraması sonrası bilgisayar yeniden başladı

TRVDehşeti

Hectopat
Arkadaşlar Kaspersky indirdim bilgisayara ve kurdum. Hızlı taramada iki tane reklam virüsü buldu ve silmesini söyledim. Ardından güncellemeleri manuele aldım. Uygulama ilk başta dondu gibi oldu ama işlem yapıyordu. Sistem kasmaya başladı. Ondan sonra ekrana birkaç tane hata geldi. Görev yöneticisine açıp durduracaktım uygulamayı fakat gene hata verdi. Windows öyle bir dosya bulamadı tarzı. Bir süre sonra sistem kendi kendine kapandı ve şimdi açılıyor şifremi girdim. Hoş Geldiniz yazısında bekliyorum. Normal mi böyle olması? Yanlış bir şey mi sildim ki?

Ayarlarından taramadan sonra yeniden başlatmayı kapat.

Sorun o değil ki. Onu yapacağını zaten biliyordum yeniden başlatması normal. Ama bunları yaparken uygulama dondu ve birkaç tane hata aldım (uygulamadan değil Windows'tan), görev yöneticisine giremedim vs. Bunların kaynağını sordum ben. Cihaz şahsıma ait olmadığı yüzden de tedirgin oldum. Şu an bilgisayardan giriyorum bu arada. Opera'yı açarken biraz sorun yaşadım ondan sonra yanıt vermedi bir daha açtım. Bir anormallik olduğunu düşünüyorum.

Ayarlarından taramadan sonra yeniden başlatmayı kapat.
Olmazsa IObit Uninstaller diye bir program var oradan Kaspersky kaldır, Malwarebytes diye bir antivürüs var. onu kur tarama yaptır.
Vallaha hocam mesajınızı nereden tutsam elimde kalıyor.

İyi bir antivirüs yazılımının taramadan sonra yeniden başlatmasını kapatmak temizleme yetenğini etkiler. Kapatılmamalı.

IOBit Uninstaller veya başka kaldırma araçlarıyla güvenlik yazılımı kaldırılmaz. Önce denetim masasını denersin, sorun çıkarsa kendi kaldırma araçlarını kullanırsın.

MBAM bir antivirüs değil, anti-malware yazılımı.

@TRVDehşeti
Yeniden başlatma sonrası bilgisayarın açılışı uzun sürebilir. Sistem yeniden başlayıp işlem tamamen bitince tekrar yeniden başlatın. Sonra durumu kontrol edin. İlk kapanırken de zararlı veya arkadaki processlardan birisi hata verebilir, normaldir.

Sorun o değil ki. Onu yapacağını zaten biliyordum yeniden başlatması normal. Ama bunları yaparken uygulama dondu ve birkaç tane hata aldım (uygulamadan değil Windows'tan), görev yöneticisine giremedim vs. bunların kaynağını sordum ben. Cihaz şahsıma ait olmadığı yüzden de tedirgin oldum. Şu an bilgisayardan giriyorum bu arada. Opera'yı açarken biraz sorun yaşadım ondan sonra yanıt vermedi bir daha açtım. Bir anormallik olduğunu düşünüyorum.

IObit kullanmayın mümkünse farklı uninstaller kullanın.

Vallaha hocam mesajınızı nereden tutsam elimde kalıyor.

İyi bir antivirüs yazılımının taramadan sonra yeniden başlatmasını kapatmak temizleme yetenğini etkiler. Kapatılmamalı.

IOBit Uninstaller veya başka kaldırma araçlarıyla güvenlik yazılımı kaldırılmaz. Önce denetim masasını denersin, sorun çıkarsa kendi kaldırma araçlarını kullanırsın.

MBAM bir antivirüs değil, anti-malware yazılımı.

@TRVDehşeti
Yeniden başlatma sonrası bilgisayarın açılışı uzun sürebilir. Sistem yeniden başlayıp işlem tamamen bitince tekrar yeniden başlatın. Sonra durumu kontrol edin. İlk kapanırken de zararlı veya arkadaki processlardan birisi hata verebilir, normaldir.
Aldığım hatalar normal diyorsunuz yani öyle mi? Tekrar başladıktan sonra sistemi kapattım ve bir daha açtım zaten. Açıldığı zaman bu zamana kadar hiç rastlamadığım bir şey oldu ve birkaç dakikalığına laptopun fanı durdu. Normalde zaten az ses çıkarıyordu ama kulağımı laptopun altına götürünce duyuyordum bu sefer durmuştu ama. Ondan bir süre sonra birden bire yüksek devirde çalışmaya başladı ve normale döndü.
IObit kullanmayın mümkünse farklı uninstaller kullanın.
Kullanmıyorum onu zaten kendi kullandığım bir program var.

Geri
Yukarı