Kaspersky arka plan taramasında aşırı dosya taramış

Deva Bulmam

Decapat
Arkadaşlar ben eski sistemimde Kaspersky'ı sadece tarama yapmak için indirip silerdim. Yeni sistem alınca Total Security indirip forum üzerindeki bir konuda 90 günlük lisans etkinleştirdim. Sürekli arkada duruyor yani. Bildiğiniz üzere Kaspersky arada arka plan taraması yapıyor. Ama bundan önce sürekli arka plan taramasında en fazla 5 bin dosya falan tarardı. Bugün kontrol ettim ve bir baktım 700 bine yakın dosya taramış. Nasıl böyle oldu? Normal mi bu?
Ekran Alıntısı.PNG

İlk defa karşılaşıyorum 1.5 senelik Kaspersky kullanıcısı olarak.

İlk defa karşılaşıyorum 1.5 senelik Kaspersky kullanıcısı olarak.
Ben de hocam o yüzden şaşırarak konu açtım. Ben 4 yıldır Kaspersky ile içli dışlıyım hiç karşılaşmadım böyle bir şeyle. Acaba bir hatadan mı kaynaklandı bilmiyorum. Güvenlik açığı taraması yaptım. Aşağıya biraz bir indim böyle yazıyor. Yani resmen arka plan taraması diye tam tarama yapmış. Bilgisayarımda bu kadar dosya var zaten.

Tam tarama yapmış olabilir?
Hocam tamam da tam tarama değil bu arka plan taraması sonuçta. Neden arka plan taramasında tüm bilgisayarı tarasın ki? Saçma yani rootkit taraması bu.

Arkadaşlar ben eski sistemimde Kaspersky'ı sadece tarama yapmak için indirip silerdim. Yeni sistem alınca Total Security indirip forum üzerindeki bir konuda 90 günlük lisans etkinleştirdim. Sürekli arkada duruyor yani. Bildiğiniz üzere Kaspersky arada arka plan taraması yapıyor. Ama bundan önce sürekli arka plan taramasında en fazla 5 bin dosya falan tarardı. Bugün kontrol ettim ve bir baktım 700 bine yakın dosya taramış. Nasıl böyle oldu? Normal mi bu? Eki Görüntüle 1661341
Bilgisayarınız da çok mu dosya var? Yani tam tarama yaptığınız da ortalama kaç milyon dosya tarıyor?

Hocam geç cevap için kusura bakmayın. Tam taramada 750 bin dosya falan tarıyor. Bilgisayar 1 aylık.
En son ne zaman tarama yaptınız?
Bir daha yapıp bilgileri paylaşır mısınız?
Eğer sonuç hala 750 bin civarı ise bir daha arka plan taraması yapmasını bekleyin yine 800 binlerde çıkacak mı diye.

En son ne zaman tarama yaptınız?
Bir daha yapıp bilgileri paylaşır mısınız?
Eğer sonuç hala 750 bin civarı ise bir daha arka plan taraması yapmasını bekleyin yine 800 binlerde çıkacak mı diye.
Hocam sizin mesajınızı okuyup bakınca tekrar arka plan taraması yapılmıştı ve bu sefer 4 bin 100 yapmış. Ardından tam tarama yaptım 728.437 dosya taradı.

Hocam sizin mesajınızı okuyup bakınca tekrar arka plan taraması yapılmıştı ve bu sefer 4 bin 100 yapmış. Ardından tam tarama yaptım 728.437 dosya taradı.
Demek ki karışıklık olmuş veya bir hata olmuş o an.
Çok takılacak bir şey olduğunu düşünmüyorum isterseniz denetim masasından Kaspersky'a tıklayıp "Tamir Et" diyebilirsiniz.

Geri
Yukarı