Kaspersky çok fazla dosya tarıyor

METANİC

Kilopat
Makaleler
3
Arkadaşlar, merhaba .Kaspersky'de tam tarama yapınca normalde 350-400 bin dosya taraması gerekirken şu an 700 bin dosyayı geçti ve ne zaman bitecek anlamadım. 350-400 bin dosya olduğunu Malwarebytes ile tarama yapınca görebiliyorum.

Ekran Görüntüsü (18)_LI.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, merhaba. Kaspersky'de tam tarama yapınca normalde 350-400 bin dosya taraması gerekirken şu an 700 bin dosyayı geçti ve ne zaman bitecek anlamadım. 350-400 bin dosya olduğunu Malwarebytes ile tarama yapınca görebiliyorum.

Eki Görüntüle 1240289

Bu kadar dosya tarayıp %1 olması da şaşırtıcı bug gibi.

Arkadaşlar, merhaba .Kaspersky'de tam tarama yapınca normalde 350-400 bin dosya taraması gerekirken şu an 700 bin dosyayı geçti ve ne zaman bitecek anlamadım. 350-400 bin dosya olduğunu Malwarebytes ile tarama yapınca görebiliyorum.

Eki Görüntüle 1240289
Kaspersky sanırım ekstra detaylı tarama yapıyor. Ben kendim Bitdefender kullanıyorum o da MalwareBytes'dan biraz daha fazla dosya tarıyor. Kaspersky nereden buluyor bu kadar dosyayı emin değilim. Ancak çok önemli yerleri taradığını sanmıyorum öyle olsaydı diğer antivirüs programları da o bölgeler için ekstra tarama yapardı.

Bu kadar dosya tarayıp %1 olması da şaşırtıcı bug gibi.

Hocam belirli bir yere geldikten sonra direk %60 oluyor sonrası da hızlı geliyor.
Bu arada şu an %65 oldu.
Belirli dosyaları atlamasıyla ilgili ayarlar olabilir, hiç kurcaladın mı?

Hayır hiç bakmadım onlara.
Kaspersky sanırım ekstra detaylı tarama yapıyor. Ben kendim Bitdefender kullanıyorum o da Malwarebytes'dan biraz daha fazla dosya tarıyor. Kaspersky nereden buluyor bu kadar dosyayı emin değilim. Ancak çok önemli yerleri taradığını sanmıyorum öyle olsaydı diğer antivirüs programları da o bölgeler için ekstra tarama yapardı.

Bilemiyorum artık.
Şu an tarama bitti tamı tamına 905.355 dosya taradı. Bu kadar fazla dosyayı nereden buluyor bilmiyorum ama sanırım çoğu gereksiz. Cevap yazan herkese teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı