Kaspersky Free ve Malwarebytes Virüs Tarama Sonuçlarının Farklılıkları

Mr Meraklı

Hectopat
Daha fazla  
Bugün bilgisayarımda Kaspersky ile tarama yaptım fakat bir şey bulunamadı.
Sonra sık sık bahsi geçen Malwarebytes' i kurdum ve tarama yaptım.
Birçok dosya buldu fakat araştırdığım kadarıyla zararlı değiller.
Sizce silmeli miyim?
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Malware'de virüs veya trojan dememiş zaten, potansiyel olarak istenmeyen dosyalar olarak isimlendirmiş.
Windows'u bozacak dosyalar değilse silebilirsin.

DriverPack Solution kullanmışsın. MalwareBytes potansiyel olarak tehlikeli demiş. Ki zaten de bunda haklı. Bu tarz uygulamalarla sürücü güncellemeyin.
Ben Driver Booster yükleyip güncellendikten sonra Driver Booster'ı kaldırıyorum. Driver Booster guvenli midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Driver Booster daha kötü. Burada zararlı olan uygulama değil. Kurup kaldırmak bir şey ifade etmiyor. Uygulama ile sürücüleri bulup, sürücüleri güncellemeniz sorun. Hatalı sürücüler kurmakta, sistemde kararsızlıklara neden olmakta.
Ama Windows update de güncel donanım sürücülerini bulup yüklemiyor, ne yapmak gerekiyor.

Ekran kartını manuel sitesinden indirip kurun. Geri kalanları Windows 10 ile otomatik güncelleştirir.

Çok eski sürücüleriniz var ise bu şekilde bulabilirsiniz. Donanım Kimliği ile sürücüleri bulun

Yine güncel sürücü bulamazsanız donanım kimliğini içeren bir konu açın, yardımcı oluruz. Aygıt Sürücüleri

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı