Kaspersky güvenli uygulamayı siliyor

leprechaun

Femtopat
Daha fazla  
Bir oyun oynuyorum, oyunun kendi Client'i var ve kendi anti-hile sistemi yüzünden antivirüsler bu oyunu virüs diye algılıyor. Ben bu oyunu Kaspersky'da istisnalara ekliyorum, güvenilir olarak seçiyorum ama yine siliyor. Windows Defender'da öyle. Sürekli aç kapat yapmak yordu başka bir çözümü var mıdır?

Öyle iş olmaz. False-positive ise birkaç vendör algılar, dosyanın analiz edilmesi istendikten sonra da duruma göre güvenilir olarak işaretlenirdi. Bahsettiğiniz oyun Rina Client ise aşağıdaki konuya göz atın.

Kaspersky'de algılama hangi modül tarafından gerçekleşiyor?

Öyle iş olmaz. False-positive ise birkaç vendör algılar, dosyanın analiz edilmesi istendikten sonra da duruma göre güvenilir olarak işaretlenirdi. Bahsettiğiniz oyun Rina Client ise aşağıdaki konuya göz atın.

Kaspersky'de algılama hangi modül tarafından gerçekleşiyor?

Client bu, 1 yıldır oynuyorum, birşey olsa olurdu. Hangi modülden olduğunu nasıl bulabilirim?

Client bu, 1 yıldır oynuyorum. Bir şey olsa olurdu.
Herhalde siber güvenlik uzmanı olmalısınız ki uygulamanın arkaplanda hiçbir zararlı aktivite gerçekleştirmediğine eminsiniz.

Hangi modülden olduğunu nasıl bulabilirim?
Virüs bildiriminin ekran görüntüsü yeterli olur. Kaspersky'de istisnaların modül modül olarak eklenip eklenemediğini hatırlamasam da aklıma gelen tek sebep istisnayı yanlış bir yere eklemeniz.

Ekran görüntüsü 2020-11-15 145035.png

Bunu veriyor altta.
Herhalde siber güvenlik uzmanı olmalısınız ki uygulamanın arkaplanda hiçbir zararlı aktivite gerçekleştirmediğine eminsiniz.

Hayır, yapımcısı neden olduğunu açıkladı anlaşılır bir şekilde.
Ben istisnalara tüm bulduğu şeyleri teker teker ekleyecek miyim?

Geri
Yukarı