Kaspersky harici ücretsiz antivirüs önerisi

• Konuyu başlatan PuMaT
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 72
  • Görüntüleme 3B
Torrentten virüs bulaşma ihtimali çok yüksek değil. Eğer kullanacağınız torrent istemcisini doğru seçip (mesela uTorrent seçmeyip) sadece güvenli siteler/kaynaklardan torrent indirirseniz bir şey olmaz.

Torrent kullanımını hiçbir şekilde tavsiye etmiyorum kaynağı belirsiz bir dosya indiriyorsunuz kimin upload ettiği belli değil bildiğim kadarı ile.

Torrent kullanımını hiçbir şekilde tavsiye etmiyorum kaynağı belirsiz bir dosya indiriyorsunuz kimin upload ettiği belli değil bildiğim kadarı ile.
Torrent indirmesi bittikten sonra torrent uzantılı dosyayı silin ve indirdiğiniz dosya tek başına 650 MB'den küçükse açmadan VirusTotal'den taratın. Virüs varsa silin. Bu kadar basit ve diğer önlem : Güvenmediğiniz kaynaklardan asla .torrent uzantılı dosya indirmeyin.

Torrent kullanımını hiçbir şekilde tavsiye etmiyorum. Kaynağı belirsiz bir dosya indiriyorsunuz. Kimin upload ettiği belli değil bildiğim kadarı ile.

Bilmiyorsan saçma fikir yazıp, yanlış bilgilendirme yapma.
1. AV kullanmalı, hatta normal bir sitede bile zararlı olabilir. Arkada script, ya da tarayıcı açıklarından sisteme girilebilir.
2. Torrent'de gelen giden belli. Hatta o gelen gidenler arasında filtre yapmak da mümkün. PeerBlock ve diğer firewall yazılımları gelecek tehlikeli çağrını durdurabilecek kapasitede.
3. Torrent korsan değil.
4. P2P'de merkezi sunucu olmadığına göre HTTP ve FTP'den daha güvenli ve hızlıdır.

Bilmiyorsan saçma fikir yazıp, yanlış bilgilendirme yapma.
1. av kullanmalı, hatta normal bir sitede bile zararlı olabilir. Arkada script, ya da tarayıcı açıklarından sisteme girilebilir.
2. Torrent'de gelen giden belli. Hatta o gelen gidenler arasında filtre yapmak da mümkün. Peerblock ve diğer firewall yazılımları gelecek tehlikeli çağrını durdurabilecek kapasitede.
3. torrent korsan değil.
4. p2P'de merkezi sunucu olmadığına göre HTTP ve Ftp'den daha güvenli ve hızlıdır.

Google eklentileri var dostum sahte siteleri engelleyebiliyor onlardan kullanabilir ayrıca Windows 10'un Defender'ı oldukça yeterli ayrıca normal bir insan neden torrentten indirme yapar ben onu anlamıyorum indirmek istediğin şeyi gider satın alırsın ya da sitesinden indirirsin

Ya da sitesinden indirirsin.

Anlayamazsın, çünkü kafan torrentin korsan olduğu hakkında dolmuş.
Bak çatır çatır Linux dağıtımı indiriyorum ve bunu kendi seedi ile yapıyorum. Bir şeyin içeriğinin kötü olması, onun kötü olması anlamına gelmiyor.

1615294830757.png

Defender'ı da bypass etmek mümkün. Zaten 1 programla kapatılan yazılım ne kadar güvenlik sağlar, anlamıyorum. Hatta bennde batch scripti de vardı Defender'ı devre dışı bırakmak için.

Google eklentileri var dostum sahte siteleri engelleyebiliyor.

1. Her tarayıcıda destek olmayabiliyor.
2. Kursa bile antivirüs ve internet Security kadar etkili olmayacaktır.
3. Tarayıcı açıklarını da eklenti ile kapatmak hem absürt, hem mantıksız, hem de mümkünsüzdür.

Anlayamazsın, çünkü kafan torrentin korsan olduğu hakkında dolmuş.
Bak çatır çatır Linux dağıtımı indiriyorum ve bunu kendi seedi ile yapıyorum. Bir şeyin içeriğinin kötü olması, onun kötü olması anlamına gelmiyor.

Eki Görüntüle 913855

Defender'ı da bypass etmek mümkün. Zaten 1 programla kapatılan yazılım ne kadar güvenlik sağlar, anlamıyorum. Hatta bennde batch scripti de vardı Defender'ı devre dışı bırakmak için.

1. her tarayıcıda destek olmayabiliyor.
2. kursa bile antivirüs ve internet Security kadar etkili olmayacaktır.
3. tarayıcı açıklarını da eklenti ile kapatmak hem absürt, hem mantıksız, hem de mümkünsüzdür.

Torrent zaten yasal önemli olan neyi indirdiğiniz

archive.org'un iki torrent trackerı var madem vrüslü archive.org niye açık tutuyor bu trackerları? Bunu açıklayabilir misin?

Çok boş bir konuşma oldu torrentinizi kullanın kardeşim istediğiniz doğrultuda kullanın ben kullanmıyorum çok umrumda da değil söyleyeceklerim bu kadar kolay gelsin

Yeni konular

Geri
Yukarı