Kaspersky harici ücretsiz antivirüs programı arıyorum

Teste girer, girmez o beni ilgilendirmiyor. Gerçek zararlıları tanımlamada yeterli düzeyde görüyorum. Video olarak test paylaşılmış ancak video ile bilindik bir kurum değilse bir veri olarak ifade etmiyor bilginiz olsun.

Videonun yanında SELabs 2020 ve AV-Test’in yıllara göre verdikleri puanları paylaştım. Hatta Malwarehub’da yapılan amatör testler mevcut. Siz hangi kaynaklara göre Webroot’u yeterli görüyorsunuz merak içindeyim.

Siz hangi kaynaklara göre Webroot’u yeterli görüyorsunuz merak içindeyim.
Kendime göre, kaynak benim :)
SELabs 2020 ve AV-Test’in yıllara göre verdikleri puanları paylaştım. Hatta Malwarehub’da yapılan amatör testler mevcut.
SeLabs yaptığı test açık değil, açıklanan değerlerde de aldığı skorlar düşük değil yüksek. Yanlış tespiti de yok demiş zaten. AV tesin zaten arada firma tutuğunu açıklamıştım. Bunlara rağmen hala orta seviye koruma göstermiş, arada bazı zaman da yükseltmiş. Boşuna aramayın yani kötülemek için :)
Bu arada amatör testlere de ne gözle baktığımı alıntı yaptığın yazıda yazmıştım. Video benzeri şeylerle test yapılmaz zararlılar ataklar vs.

Kendime göre, kaynak benim :)
Kusura bakayın ama sizi kaynak olarak alamam :D Kendiniz mi test ettiniz? Kaç örnekle test ettiniz, algılama oranı kaç oldu, test sonunda sistemde zararlı bir değişiklik oldu mu olmadı mı? Kendiniz test etmediyseniz de bu bilgiyi aldığınız kaynağı rica edeceğim, çünkü ben de isterim Webroot gibi hafif bir yazılımın yeterli koruma düzeyine sahip olmasını.

SeLabs yaptığı test açık değil, açıklanan değerlerde de aldığı skorlar düşük değil yüksek.

Yanlış gördünüz sanırım. %56 algılama oranı var. False positive oranının düşük olmasından değil, yeteri kadar koruyamadığından bahsediyoruz.

Annotation 2020-05-13 095910.png

AV tesin zaten arada firma tutuğunu açıklamıştım. Bunlara rağmen hala orta seviye koruma göstermiş, arada bazı zaman da yükseltmiş.

AV-Test'in güvenilir olmadığının farkındayım, bunun için ayrıca MT üzerinde yapılmış amatör testlerin linkini ekledim. Belli ki göz atmamışsınız çünkü video içermiyorlar.

Boşuna aramayın yani kötülemek için :)

Benim bu firmayla bir derdim yok, hatta bu kadar hafif bir programın iyi bir korumaya sahip olması işime gelir. Comss.ru'da, çeşitli banka sitelerinde bedava dağıtılıyor nasıl olsa. Gördüğüm testleri ve başka insanların da fikirlerini göz önüne alarak konuşuyorum.

Kusura bakayın ama sizi kaynak olarak alamam :D Kendiniz mi test ettiniz? Kaç örnekle test ettiniz, algılama oranı kaç oldu, test sonunda sistemde zararlı bir değişiklik oldu mu olmadı mı? Kendiniz test etmediyseniz de bu bilgiyi aldığınız kaynağı rica edeceğim, çünkü ben de isterim Webroot gibi hafif bir yazılımın yeterli koruma düzeyine sahip olmasını.
Ben de size almak zorundasın demedim, ben öneriyorum siz ne edersiniz beni ilgilendirmez.
Yanlış gördünüz sanırım. %56 algılama oranı var. False positive oranının düşük olmasından değil, yeteri kadar koruyamadığından bahsediyoruz.
Yanlış değil çünkü siz yanlış yere bakıyorsunuz. O total skor. Ayrıntılı verilen inceleme raporu var verdiğin yerde.

Ben de size almak zorundasın demedim, ben öneriyorum siz ne edersiniz beni ilgilendirmez.

Konumuz bu değil. Webroot'un iyi ve tercih edilen bir antivirüs olduğunu söylediniz, söylediğinizi de kaynaklarla desteklemek zorundasınız. Neyi önerdiğiniz de beni ilgilendirmiyor açıkçası.

Yanlış değil çünkü siz yanlış yere bakıyorsunuz. O total skor. Ayrıntılı verilen inceleme raporu var verdiğin yerde.

Yanlış yere bakan hala sizsiniz.

.. and targeted attacks were prevented in many cases.Many products were also competent at blocking more targeted, exploit-based attacks. However, while nearly all did very well in this part of the test NANO and Webroot products were notably weaker than the competition

3. Protection Ratings The results below indicate how effectively the products dealt with threats. Points are earned for detecting the threat and for either blocking or neutralising it.

Screenshot_2020-05-27 Q1 Home Anti-Malware Protection Jan-Mar 2020 - jan-mar-2020-home pdf(3).png
Screenshot_2020-05-27 Q1 Home Anti-Malware Protection Jan-Mar 2020 - jan-mar-2020-home pdf(2).png
Screenshot_2020-05-27 Q1 Home Anti-Malware Protection Jan-Mar 2020 - jan-mar-2020-home pdf(1).png
Screenshot_2020-05-27 Q1 Home Anti-Malware Protection Jan-Mar 2020 - jan-mar-2020-home pdf.png

Neyi önerdiğiniz de beni ilgilendirmiyor açıkçası.
İlgiendirmiyorsa açıklamak zoruna da değiliz boşa ne yazıyosun?
Konumuz bu değil. Webroot'un iyi ve tercih edilen bir antivirüs olduğunu söylediniz, söylediğinizi de kaynaklarla desteklemek zorundasınız.
Kaynak benim diyorum işte. Tercih edilen değil önerebileceklerim arasında orta ve düşük arası standartta.
Yanlış yere bakan hala sizsiniz.
Laf cambazlığını bırakın :) Dediğim belgenin altına inin ve yanlış alarm kısmını bulun, total kısmını göstermeyin tekrar.

@Murat5038 Çok ilginçsiniz gerçekten :D Tercih edilen iyi bir yazılım olduğunu idda ettikten sonra kanıt isteyince laf cambazlığına başvurdunuz. Orta ve düşük standartın iyisiymiş meğersem :D

Korumada da iyidir. Webroot, Dr Web gibiler tercih edilen yazılımlar hala.

Dediğim belgenin altına inin ve yanlış alarm kısmını bulun, total kısmını göstermeyin tekrar.

Total kısmını göstermiyorum, takıldınız kaldınız. False positive oranının düşük olması korumasının iyi olduğu anlamına gelmiyor. Yukarıda bir sürü ekran görüntüsü de attım halbuki.

Orta ve düşük standartın iyisiymiş meğersem
Yine yanlış anladın. Orta düşük arası önerilebilecek AV'ler arasında iyisi denmiyor.
Tercih edilen iyi bir yazılım olduğunu idda ettikten sonra kanıt isteyince laf cambazlığına başvurdunuz.
Benim lafımı bana kullanıyorsun yine :)
Total kısmını göstermiyorum, takıldınız kaldınız. False positive oranının düşük olması korumasının iyi olduğu anlamına gelmiyor.
Çünkü siz de total kısmına takılıyorsunuz yanlış alarm kısmını kaç kere dememe rağmen. Yanlış alarm iyi çıktı diye de iyi demedim genel itibariyle önerilecekler arasında diyorum. Neyse zaten anlayacak kapsiteye gelebilirseniz anlarsınız belki :)

Yeni konular

Geri
Yukarı