Kaspersky harici ücretsiz antivirüs programı arıyorum

Panda Free Antivirus deneyebilirsiniz. Bulut sistemi üzerinden çalışıyor ve oldukça hafif. Size sadece Antivirus hizmeti sunuyor ve işini da layıkıyla da yapıyor. Diğer sürümleripremium buisness vs. şeklinde ayrılıyor ama ihtiyaç yok. Deneyebilirsiniz.

Panda Free Antivirus deneyebilirsiniz. Bulut sistemi üzerinden çalışıyor ve oldukça hafif. Size sadece Antivirus hizmeti sunuyor ve işini da layıkıyla da yapıyor.
Fakat uzun zamandır antivirüs tetlerine katılmıyor ve belirttiği gibi %100 koruma sağlamıyor. Bu yüzden pek iyi bir antivirüs olarak gözükmüyor.

O sistemde kasmadan kullanabileceğiniz pek bir antivirüs yok :) Webroot aşırı hafiftir fakat koruma olarak vasat bir ürün diye biliyorum. Oldukça dalga geçildiğini de biliyorum.

Benim önerim Comodo Firewall olur. HIPS modülünü kapatıp File Rating, Auto-Containment ve VirusScope açık olarak kullanırsınız. Bu program durduk yere zırt pırt uyarı çıkarıp size müdahele etmez. Size etmesinin tek nedeni sistemde HIPS açık iken bilinmeyen bir uygulama kullanmanızdır diye tahmin ediyorum @Silinen üye

Yanlış bilmiyorsam Murat Hocam'ın tavsiye etmeme sebebi ücretsiz yazılımların esasında yetersiz olması. Ücretliler arasındaysa Kaspersky gibi kaliteli yazılımlar varken diğerleri kullanmanın pek bir mantığı yok. Bundan dolayı yani.
Aynen, dediğin gibi ücretsizlerlerden tam koruma beklenemez ancak asıl amacı zararlılara karşı korumak olduğu için tespitleri yetersiz geliyor bana ondan da tavsiye etmiyorum.
Webroot aşırı hafiftir fakat koruma olarak vasat bir ürün diye biliyorum.
Korumada da iyidir. Webroot, Dr Web gibiler tercih edilen yazılımlar hala.

@acv Aslında bilinmeyen bir uygulama kullanmıyordum deneyimlediğim için o şekilde söyledim forumda da önceden birkaç kişide şikayet görmüştüm yine de kullanılır tabii.

Özel olarak kıyaslama yapmadım ama ben Kaspersky Security Cloud'un, Comodo'dan daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Malwarebytes. Kaspersky kadar iyi ve hafif.
Screenshot_2020-05-22 Kaspersky harici ücretsiz antivirüs programı arıyorum - Technopat Sosyal...png

Konu sahibi AV programı aradığını belirtmiş. Malwarebytes AV değildir.

Normalde biri beni etiketlediği zaman etiket tutmuyordu, konuları gezerken tesadüfen denk geliyordum. Nedense bugün ikinizin de etiketi tutmuş. :D
Screenshot_2020-05-22 Güvenlik.png
Kaspersky, sistemi donduruyor maalesef.
Niyeyse sistemin özelliklerini görünce aklıma antik çağ devri geldi. :D
Şaka bir yana, dondurması normal. Sistem özellikleri çok eski çünkü.

@acv
@Murat5038
@Kaspersky Kullanıcısı
@LackerOlsyans

Teşekkür ederim arkadaşlar, sadece ücretsiz bir hafif virüs yazılımı arıyordum :D Malwarebytes tarzında birşey. Kaspersky, Bitdefender, Comodo, Panda, Avira, Avast... Bunları eski zamanlarda ben de kullanmıştım. Sonradan virüs programı kullanmayı kestim bilinçlendiğim için. Dediğim gibi; Fazla dosya indirmem, bilinçliyimdir. Sadece Malwarebytes tarzında birşey önerseydiniz yeterli olurdu :) Teşekkür ederim...

Bilinçli kişide zararlının ne işi var? :D

Geri
Yukarı