Kaspersky her virüsü durdurabilir mi?

Süleyman12321

Centipat
Yer
System 32
Daha fazla  
Merhaba. Böyle bir konu açıyorum çünkü Command Conquer indireceğim ve ikide bir techhncial bilmem ne diyor. Virüs uyarısı falan vardı. Kaspersky indirdim. Her virüsü silebilir mi?

Hiçbir A. V. Programı her virüsü yakalayamaz, böyle bir garantide vermez.

A. V. Programlarının virüsleri tespit edebilmesi virüs Database'lerinin sürekli güncel olmasına bağlıdır. Bazı Av'lerin bir dosyayı virüs olarak algılayıp bambaşka bir markanın programının algılamamasının sebebi de budur aslında database güncel değildir ilgili dosya yazılımcı şirketin Lab'larında incelenmemiştir. Dolayısıyla database eklenmemiştir.

Aslında a. V. Bizzat son kullanıcıdır hangi dosyayı açıp hangi dosyayı açmayacağını ve hangi sitelere girilmeyeceğini fark eden kişi, temel seviyede internet teknolojileri ve HTML bilen biri bunları rahatlıkla fark eder. Av'ler böyle kişiler için yardımcı uygulamadır.

Hiçbir A. V. Programı her virüsü yakalayamaz, böyle bir garantide vermez.

A. V. Programlarının virüsleri tespit edebilmesi virüs Database'lerinin sürekli güncel olmasına bağlıdır. Bazı Av'lerin bir dosyayı virüs olarak algılayıp bambaşka bir markanın programının algılamamasının sebebi de budur aslında database güncel değildir ilgili dosya yazılımcı şirketin Lab'larında incelenmemiştir. Dolayısıyla database eklenmemiştir.

Aslında a. V. Bizzat son kullanıcıdır hangi dosyayı açıp hangi dosyayı açmayacağını ve hangi sitelere girilmeyeceğini fark eden kişi, temel seviyede internet teknolojileri ve HTML bilen biri bunları rahatlıkla fark eder. Av'ler böyle kişiler için yardımcı uygulamadır.
Kaspersky kulanıyorum yakalar mı virüsü? bulursa..

Hayır. Veritabanı içinde tanımlı ise ya da zararlı yazılım tanımlı bir şüpheli eylemi gerçekleştiriyorsa tespit edebilir. Daha önce bilinmeyen yeni bir zararlı yazılım ise ya da daha önce kimsenin aklına gelmediği bir güvenlik açığını kullanarak eylem gerçekleştiriyorsa antivirüs yazılımları bunları tespit edemeyebilirler.

Geri
Yukarı