Kaspersky ''hesabınızın verileri sızmış olabilir'' uyarısı

Konu ile alakasız ama benim annemin e-postasını girdim ve 1 tane buldu, ne yapmalıyım?
Oradaki sonuca göre ne yapmak lazım?
Gösterdiği sitedeki veriler sızmış demek, e-postanın parolası değil. Dolayısıyla esas değiştirilmesi gereken gösterdiği sitelerdeki parolalar.

Tabii o sitelerdeki parolalarla e-postanızın parolasını aynı yapmak gibi bir hataya düştüyseniz onu da değiştirmeniz gerekir. O e-posta ve parola kombinasyonunu kullandığınız her yerdeki parolanızı değiştirmeniz gerek.

Gösterdiği sitedeki veriler sızmış demek, e-postanın parolası değil. Dolayısıyla esas değiştirilmesi gereken gösterdiği sitelerdeki parolalar.

Tabii o sitelerdeki parolalarla e-postanızın parolasını aynı yapmak gibi bir hataya düştüyseniz onu da değiştirmeniz gerekir. O e-posta ve parola kombinasyonunu kullandığınız her yerdeki parolanızı değiştirmeniz gerek.
Annem hiçbir siteye üye değil.

Bunu önlemenin en etkili yolu :

Her kayıt olduğunuz sitede farklı ve güçlü şifre kullanmak. Bunu sizin yerinize yapan ve her şifrenizi hatırlayıp, sizin yerinize çok güçlü şifre oluşturan programlar da mevcut. Buna örnek olarak LastPass.

Şurası mı oluyor sıkıntı yaşadığım site?
Screenshot_2021-01-04-21-34-49-993_com.android.chrome.jpg

Şimdi Adobe'nin sitesine baktım da bu e-posta ile kayıt da çıkmıyor.

Annem hiçbir siteye üye değil.
Sızıntı gösterdiğini söylemiştiniz, oradan bahsediyorum. Üye olmadığına eminseniz bir başkası o e-posta ile oraya kaydolmuş olabilir. Eğer böyleyse zaten parola farklıdır, diğer platformları bu bakımdan riske atmaz.

Şurası mı oluyor sıkıntı yaşadığım site?
Eki Görüntüle 816717

Şimdi Adobe'nin sitesine baktım da bu e-posta ile kayıt da çıkmıyor.
Evet, buradan olmalı ancak neden kayıt çıkmadığını bilmiyorum. Belki zamanında güvenlik amacıyla silmiş olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı