Kaspersky ile Malwarebytes arasında ki fark nedir?

Saltopat

Decapat
Makaleler
10
Bilgisayarıma yanlışlıkla dosya indirmiştim. Dosyayı silmeme rağmen Webcam kendiliğinden açılıyordu ve Google Chrome'un arama motoru kaybolmuştu. Önce Google Chrome'u silip sonra bende Kaspersky indirip tam tarama yaptım ama bir şey bulamadı. Sonra burada ki bazı arkadaşlar Malwarebytes önerdi bende hızlı taramayı başlattım ve 2 adet PUP virüsü buldu. Hemen karantinaya aldım ve karantina kısmından virüsleri sildim. Ama anlayamadığım şey Kaspersky neden bulamadı da Malwarebytes buldu hem de hızlı taramayla. Cevaplarsanız sevinirim.

Birisi Antivirüs (güvenlik duvarı var ise Kaspersky Internet Security sürümüdür.) diğeri Anti Malware. Ama Kaspersky'nin çok ciddi bir sorun görmezse yine de pas geçtiğini görmüştüm. Yine de temiz denilip pas geçilen uygulama şüpheli eylem gerçekleştirirse anında gerçek zamanlı koruma gibi bileşenlerle tespit edilip müdahale yapılıyor.

İkisi de sağlam programdır. Tek bir virüs programı yeterli gelmiyor bazen. Bu şey gibi. Doktora gidersin hastasın der diğerine gidersin sağlamsın der. Öyle bir şüphen varsa 2-3 tane antivirüs ile test etmen daha doğru.

Bilgisayarıma yanlışlıkla dosya indirmiştim. Dosyayı silmeme rağmen Webcam kendiliğinden açılıyordu ve Google Chrome'un arama motoru kaybolmuştu. Önce Google Chrome'u silip sonra bende Kaspersky indirip tam tarama yaptım ama bir şey bulamadı. Sonra burada ki bazı arkadaşlar Malwarebytes önerdi bende hızlı taramayı başlattım ve 2 adet PUP virüsü buldu. Hemen karantinaya aldım ve karantina kısmından virüsleri sildim. Ama anlayamadığım şey Kaspersky neden bulamadı da Malwarebytes buldu hem de hızlı taramayla. Cevaplarsanız sevinirim.

Kaspersky antivirüs yazılı mıdır virüs temizleme programı üzerine yapılmamıştır daha çok virüs engelleme üzerine yapılmıştır Malwarebytes bir temizleme aracıdır bilgisayara bulaşan virüsü temizleme üzerine yapılmıştır bu yüzden Kaspersky'ın bulamadığını Malwarebytes bulabilir ben Emsisoft ile de bir tarama yapmanı tavsiye ederim Bitdefender motoru kullanır iyi programdır adı
Emsisoft anti malware bu da temizleme üzerine yapılmıştır. yani kısaca antivirüsler engellemek üzerine anti malware programları temizlemek üzere çalışır.

Yeni konular

Geri
Yukarı