Kaspersky lisans kullanım sınırı aşımı

İlk olarak destek var, desteği kullanabilecek akıllı bireyler yok.
4 farklı destek seçeneği bulunuyor. Bunları akıl edip çözüm alabilirdiniz.
Bu yazılımın bir suçu veya eksikliği değil, yazılım sana kurarken neleri yapman neleri yapmaman gerektiğini hem sitesinde, hem kurarken/kaldırırken söylüyor okumayı bilmezseniz bu sizin hatanızdır.
Talep açıp çözebilirsin. Kaldırmadan önce de oku bir sonrakine.

Kullanmak istemiyorsanız da keyfiniz bilir, şirket bir şey kaybetmez :)

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak destek var, desteği kullanabilecek akıllı bireyler yok.
4 farklı destek seçeneği bulunuyor. Bunları akıl edip çözüm alabilirdiniz.
Bu yazılımın bir suçu veya eksikliği değil, yazılım sana kurarken neleri yapman neleri yapmaman gerektiğini hem sitesinde, hem kurarken/kaldırırken söylüyor okumayı bilmezseniz bu sizin hatanızdır.
Talep açıp çözebilirsin. Kaldırmadan önce de oku bir sonrakine.

Kullanmak istemiyorsanız da keyfiniz bilir, şirket bir şey kaybetmez :)

Eminim öyledir. Her iddasına girerim bir birey bu dediğini okusa bile format atarken %99 aklına gelmez, sen de dahil. Hadi ben lisansı silmeden format attım, o panelde cihaz sil ekle butonu var, o ne işe yarıyor? Süs olsun diye mi? Bug'ta kalan ürün anahtarı benim sorunum değil. Kendisini bir cihazda etkin gibi gösteriyor. Ama etkin olan cihaz yok, öldü ama ruhu yaşıyor gibi.

Süs olsun diye değil çalışan sistem için kontrol sağlıyor o. Format atan biri için değil orada cihaz ismi var iyi baktıysan.

Bu bir bug değil kullanıcı hatası.

Şaka gibi, kendi sattıkları ürünün arkasında durmuyor herifler. Başka hiçbir antivirüste bu sorunu yaşamadım, resmen geçmiş olsun dedi Kaspersky. Yeniden Key satın almamı belirtti. Rezillik, kim bilir kaç kişi aynı sorundan şikayetçi olup Kaspersky'ı bıraktı. O kadar yorum okudum, inanmamıştım.

Şaka gibi, kendi sattıkları ürünün arkasında durmuyor herifler. Başka hiçbir antivirüste bu sorunu yaşamadım, resmen geçmiş olsun dedi Kaspersky. Yeniden Key satın almamı belirtti. Rezillik, kim bilir kaç kişi aynı sorundan şikayetçi olup Kaspersky'ı bıraktı. O kadar yorum okudum, inanmamıştım.

Bence amacınız Kaspersky'ı kötülemek. Kullanıcı hatası var burada. O Key'i girdiğiniz oturum mesela [email protected] bu oturuma tekrar giriş yapmanız gerekmekte. Bunu yaparsanız Key zaten girili olacaktır.

Ben, kuzenim ve abim de formattan sonra Kaspersky'a hesap açsak dahi keyleri kabul etmemişti. Anladığım kadarı ile PC adı değiştiği için başka cihaz olarak algılayıp keyi kabul etmiyor. Bu dediğimi test etmek için Kaspersky kurulu imaja geri döndüğümde keyi reddetmedi ama format atınca yine kabul etmemişti. Bence burada amaç güvenlik ya da key'i başka PC adında kullandırmamak, bilemiyorum. Destek ekibinden başka çare yok.

Bence amacınız Kaspersky'ı kötülemek. Kullanıcı hatası var burada. O Key'i girdiğiniz oturum mesela [email protected] bu oturuma tekrar giriş yapmanız gerekmekte. Bunu yaparsanız Key zaten girili olacaktır.

Derdimi anlatamıyorum galiba. Resmi olarak kullandığım 1 tane mail adresim var. Sadece 1 Outlook hesabım var; Google hesabım, Steam hesabım, Origin hesabım, Kaspersky hesabım, sadece 1 mail üzerine kurulu. Başka bir mail yok.

Ben, kuzenim ve abim de formattan sonra Kaspersky'a hesap açsak dahi Key'leri kabul etmemişti. Anladığım kadarı ile PC adı değiştiği için başka cihaz olarak algılayıp Key'i kabul etmiyor. Bu dediğimi test etmek için Kaspersky kurulu imaja geri döndüğümde Key'i reddetmedi ama format atınca yine kabul etmemişti. Bence burada amaç güvenlik ya da Key'i başka PC adında kullandırmamak bilemiyorum. Destek ekibinden başka çare yok.

1 kere daha başıma gelmişti ama Key'i nereden aldığımı söylemedim. Sorunum bu diye belirttim, tak yardımcı oldu. Key'i aldığım yeri belirtince direkt topu attı bir şey yapamayız diye. E ilk başta sorunumu çözdün? Kaspersky de ikili oynuyor, diyor ki benden al Key'i. Güvenlik açığı hikaye, panelde cihazı kaldır seçeneği var yani format atılsa bile kurulumdan önce bir önceki cihazı kaldırıp yeni cihazı ekleyip kullanılabilir.
Derdimi anlatamıyorum galiba resmi olarak kullandığım 1 tane mail adresim var sadece 1 outllook hesabım Google hesabım Steam hesabım Origin hesabım Kaspersky hesabım sadece 1 mail üzerine kurulu hepsi başka bir mail yok.

1 kere daha başıma gelmişti ama Key'i nereden aldığımı söylemedim sorunum bu diye belirttim tak yardımcı oldu Key'i aldığım yeri belirtince direk topu attı bir şey yapamayız diye eee ilk başta sorunumu çözdün Kaspersky'de ikili oynuyor diyor ki benden al Key'i güvenlik açığı hikaye panelde cihazı kaldır seçeneği var yani format atılsa bile kurulumdan önce bir önceki cihazı kaldırıp yeni cihazı ekleyip kullanılabilir.

Aynı anahtar aynı hesap, sadece patavatsızlığıma satın aldığım yeri belirttim ve topu şutladı.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    133,7 KB · Görüntüleme: 28
  • 2.png
    2.png
    135,3 KB · Görüntüleme: 26
Konu sahibi, yetkili kişi size gerekli açıklamayı yapmış. Başka yerde alınan lisansları aldığın yer ilgilenir. Bunlar da sitede yazılı.
Sizin sorununuz yazılanları okumamak. Aldığınızı doğrulayacak belgeleri de vermediğiniz için yapabilecekleri bir şey yok.

Konu sahibi, yetkili kişi size gerekli açıklamayı yapmış. Başka yerde alınan lisansları aldığın yer ilgilenir. Bunlar da sitede yazılı.
Sizin sorununuz yazılanları okumamak. Aldığınızı doğrulayacak belgeleri de vermediğiniz için yapabilecekleri bir şey yok.

Cidden anlamamakta ısrar mı ediyorsun yoksa ben mi aptalım?
İlk yaşadıgım zaman bu hatayı direkt yardımcı oldu, bu bir.
Buradaki kendi avelliğim Key'i satın almış olduğum yeri belgelerle kanıtladım, bu sefer topu attı karşıya.
Affedersin, 4 aylık kullanım süresi güme gitti.

Tamam hocam, %100 haklısın. Bu programı alıp da okumayan herkes cahil. İstersen 600 gün parası çöpe gitsin, yine de suçlu.

Cidden anlamamakta ısrar mı ediyorsun yoksa ben mi aptalım?
İlk yaşadıgım zaman bu hatayı direk yardımcı oldu bu bir.
Buradaki kendi avelliğim Key'i satın almış olduğum yeri "BELGELERLE KANITLADIM".
Yukarıda söyledim zaten kullanıcı hatası olduğunu. İlki sonrasını biz bilemeyiz, orada konuştuğunuz kişi biliyor neler yaşandığını. Çözüm istiyorsanız çözümü yazılmış. Aldığınız yere söyleyeceksiniz Kaspersky destekten şu şu söylendi diye, çözüm sunacaklar.
Amacınız çözüm değilse burada yapabileceğiniz bir şey yok.

Geri
Yukarı