Kaspersky + Malwarebytes + ADWCleaner

Alikaplan801

Decipat
Makaleler
7
İnternette dosya indirmemiz gerektiğinde dosyayı ilk önce Virustotal'den geçirip üstüne RAR'dan çıkarıp bir kez daha Virustotal'den geçirip sonra da bu üçlü ile taratmanın sonucu virüs bulaşma ihtimali imkansıza yakın değil mi?

İmkansıza yakın değil. Mümkün gayette. Ancak bayağı bir düşük ihtimali var. Yine de bunu yapan kişilerin psikiyatra gitmesini öneriyorum. :D
Yok hocam malum fiyatlar artınca 2500 TL ye 5 FPS Half Life 1 oynatan bilgisayarlar satılmaya başlayınca bilgisayarına virüs bulaştırmak istemiyor insan.

Bence çok düşük bir ihtimal. 3 tane baba virüs koruyucu programı + tertemiz bir Virustotal sonucu?

Windows 8.1 yapacağım ama bir türlü BIOS'ta USB gözükmüyor. O yüzden Windows 7'de kalıyorum ki ne yani bir sabah bilgisayarımı açtığımda o kadar Windows 7 arasından biri benim bilgisayarımı ele geçirmiş mi olacak?
Kim bilir? Belki olacak, belki olmayacak. Kimse size bunun garantisini veremez ancak bir Windows 10 kullanıcısına göre kat ve kat tehlikedesiniz. Destek verilmiyor artık Windows 7'ye. Bu da sisteme destek verilmediği için açıkların keşfedilmesine rağmen düzeltilmemesi anlamına geliyor.

Bunları söyleyip Windows 7 kullanmanız da ayrı bir ironi olmuş :).
İşletim sisteminde mevcut bir açık bulunmaması sistemin enfekte olmasına karşı kesin bir koruma değil. Kilit nokta, kullanıcının zararlı yazılıma, el ile yönetici hakları tanıması aslında. Windows 7 kullanan her insanın virüslere karşı dımdızlak olduğu yanılgısından çıkmanız gerek.

Gereksiz mesaj olarak raporladım. Mantıklı bir dönüt yapamayacağı mesajlara böyle cevap verenlerden türedi bu forumda. Mantık sınırları içinde bir tartışma bile yapılamaz hale geldi.
Sizin mesajınızdan size laf anlatamayacağımı anladım. Bu yüzden de aynen deyip geçtim. Ceza almaya razıyım. Yine olsa yine yaparım.

Sizin mesajınızdan size laf anlatamayacağımı anladım. Bu yüzden de aynen deyip geçtim. Ceza almaya razıyım. Yine olsa yine yaparım.
Kalıp cümleler haricinde iddia ettiğin şeyi destekleyecek bir bilgin olmadığının farkındayım. Gereksiz bir mesaj yazarak forumu boş mesajlarınla kirlettiğini sen de itiraf ediyorsun, bu da güzel bir şey tabi :)

Yeni konular

Geri
Yukarı