Çözüldü Kaspersky nasıl silinir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

381258

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Kaspersky indirmiştim, kurdum 1 ay önce. Bilgisayarımı kastırdığı için sildim. Fakat silerken denetim masasından sildim. Sildikten sonra bilgisayar rahatladı ama hala kasmalar oluyor hafif. Kalıntılarıyla silmediğimi, Kaspersky sebebiyle olduğunu düşünüyorum. Ne yapmalıyım? Kendi aracıyla mı sileyim yoksa tekrar kurup aracıyla mı sileyim?

Çözüm
Merhaba,

Kaspersky 'ın kendi ürünlerini sistemden temizlemek / kaldırmak için bir aracı mevcut. Kavremover diye geçiyor, bunu kullanarak sistemden silebilirsiniz.

Sorununuz belki başka bir şeydir ama siz sorunun antivirüs/kaspersky 'dan kaynaklandığını da düşünüyor olabilirsiniz. Umarım sorunu bulup çözüme kavuşturabilirsiniz.

Ref: Removal tool for Kaspersky applications (kavremover)
Arkadaşlar Kaspersky indirmiştim, kurdum 1 ay önce. Bilgisayarımı kastırdığı için sildim. Fakat silerken denetim masasından sildim. Sildikten sonra bilgisayar rahatladı ama hala kasmalar oluyor hafif. Kalıntılarıyla silmediğimi, Kaspersky sebebiyle olduğunu düşünüyorum. Ne yapmalıyım? Kendi aracıyla mı sileyim yoksa tekrar kurup aracıyla mı sileyim?
Keşke kendi aracıyla silseydiniz... Eğer tekrar kurmak istemezseniz %appdata% klasörüne göz atarak kalıntıları araştırabilirsiniz fakat mevcut yavaşlığa onların sebep olduğunu sanmam. Görev yöneticisinden de çalışır durumda olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Çıldıracağım, çıldıracağım. Kaspersky ile ilgili bir dosya yok. Ne Program Files, ne Appdata. Neden kasıyor bu bilgisayar çıldıracağım ya. SSD 200 GB boş. Adam akıllı uygulama da çalışmıyor.

Çıldıracağım, çıldıracağım. Kaspersky ile ilgili bir dosya yok. Ne Program Files, ne Appdata. Neden kasıyor bu bilgisayar çıldıracağım ya. SSD 200 GB boş. Adam akıllı uygulama da çalışmıyor.
Yakın zamanda teknik bakım (fan temizliği, termal macunların yenilenmesi) yaptınız/yaptırdınız mı? Sorun yazılımsal değil, donanımsal da olabilir.

Merhaba,

Kaspersky 'ın kendi ürünlerini sistemden temizlemek / kaldırmak için bir aracı mevcut. Kavremover diye geçiyor, bunu kullanarak sistemden silebilirsiniz.

Sorununuz belki başka bir şeydir ama siz sorunun antivirüs/kaspersky 'dan kaynaklandığını da düşünüyor olabilirsiniz. Umarım sorunu bulup çözüme kavuşturabilirsiniz.

Ref: Removal tool for Kaspersky applications (kavremover)

Çözüm
Bu yöntemlerden hiçbirinin işe yaramaması durumunda eğer daha önce denemediyseniz Malwarebytes, 360 Total Security, Kaspersky vb. virüs programlarıyla tarama yapmanızı tavsiye ederim. Zararlı yazılımlar mevcut yavaşlamaya sebep oluyor olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı