Çözüldü Kaspersky sayfaların yanında yeşil işaret çıkmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dodo1903

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Star Destroyer
Mehabalar normalde Kaspersky internette bir şey arayınca yanında güvenli olup olmadığını gösteren bir işaret çıkarıyor ama şu an bende çıkmıyor. Chrome kullanıyorum. Varsayılan tarayıcı Chrome. Edge'de çıkıyor, Chrome'da çıkmıyor. Nedeni nedir? Ayarlarla oynamadım bu arada.

Çözüm
Kaspersky ayarlarından web antivirüsüne girip URL danışmanı seçeneğini aktifleştirin. Zaten aktifse URL danışmanını yapılandırma seçeneği altından tüm web sitelerini işaretleyip kaydedin. Tarayıcıyı kapatıp açın.

Ek olarak eklentiyi de kullanın.
Evet zaten eklenti kullanmıyordum ama işaret çıkıyordu, aşağıdaki gibi oluyor.

Ekran Görüntüsü (59).png

Ne ararsam arayayım sadece ilk sitenin altındakilerde çıkıyor.

Kaspersky ayarlarından web antivirüsüne girip URL danışmanı seçeneğini aktifleştirin. Zaten aktifse URL danışmanını yapılandırma seçeneği altından tüm web sitelerini işaretleyip kaydedin. Tarayıcıyı kapatıp açın.

Çok teşekkürler yaptım oldu.

Hocam ben de tüm URL’ler değil de diğer seçenek aktif ama böyle bir sıkıntım yok. Nedeni nedir?

Büyük ihtimalle konu sahibinde bir bug olmuştur, normalde dediğiniz gibi öbür seçenek aktifken de gözükür. Ben en kesin olan çözümü söyledim :)

Hocam Windows Update yaptım sonra sapıttı bilgisayar. Defender kendini 1. AV olarak atadı herhalde. Hem Kaspersky hem Defender çalışmaya başladı, sonra çözdüm de belki ondan dolayı olmuş olabilir :)

Geri
Yukarı