Kaspersky Security Cloud tanınmayan cihaz bağlandı uyarısı

Kaspersky bende de 2. bir Akıllı televizyon gösteriyor ama bizim evde sadece 1 tane akıllı TV mevcut. Yanlış gösteriyordur.
Yanlış göstermiyor. Siz modemin sadece sizin evde çektiğini zannediyorsunuz. Etrafınızda başka bir akıllı TV var bağlı olmasa da.
Ben ASUS modemime güveniyorum. Kaspersky neden böyle bir şey yazıyor? Onu merak ediyorum.

Çünkü olanı göstermek zorunda. Orada zaten bağlı değil diyor. Modem şifresini iPhone olan birine vermediyseniz dert edecek bir şey yok.

Yanlış göstermiyor. Siz modemin sadece sizin evde çektiğini zannediyorsunuz. Etrafınızda başka bir akıllı TV var bağlı olmasa da.

Çünkü olanı göstermek zorunda. Orada zaten bağlı değil diyor. Modem şifresini iPhone olan birine vermediyseniz dert edecek bir şey yok.

Modemin sadece evimde çektiğini düşünmüyorum. Modem arayüzünde bu iPhone neden çıkmıyor. Onu diyorum. iPhone olan birine şifre vermedim.

Sorun yok mu? Kaspersky neden böyle bir şey yapıyor.
Sorun olmadığını alıntıda yazılı. Kaspersk yapması gerekeni yapıyor. Uzaklarda sana bağlanabilecek sistem var diye sana söylüyor önlemini al diyor.

Hocam aman dikkat MAC adresi gibi bilgileri tam sansürleyin. İnternetinize bağlanan cihazların ayarlar kısmından cihaz isimlerini kontrol edin. Eğer "iPhone" ismi verilmiş bir iPhone telefonunuz yoksa MAC adresini kopyalayın ve modem arayüzünüzden Mac engelleme gibi bir fonksiyon olmalı oradan kopyaladığınız adresi yapıştırıp engelleyin. Ayrıca görseldeki Kaspersky ekranındaki tanınmayan bir cihazın ağa erişimi nasıl engellenir makalesini okuyabilirsiniz :)

Hocam biraz fazla geç oldu ama diyelim ben erişimini engelledim, o engellediğim cihazın engelini nasıl açacağım.

Hocam biraz fazla geç oldu ama diyelim ben erişimini engelledim, o engellediğim cihazın engelini nasıl açacağım.
Modeminin ayarları üzerinden engellersen aynı şekilde tekrar kaldırabilirsin, uygulamalar üzerinden engelleme var ise onu bilemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı