Kaspersky svchost virüs uyarısı

Orada disk seçimi olması lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ama önce My Update Center kısmından güncelleme yapın.

Orada disk seçimi olması lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ama önce my Update Center kısmından güncelleme yapın.

Hocam bilgisayarı kablolu bağlama şansım yok ben kablosuz adaptör kullanıyorum.

İnternet üzerinden bir site engelleniyor bu da svchost üzerinden geçtiği için yazıyor. Tarayıcı uzantılarınızı kontrol edin ve güvenli modda tam tarama yapın.

Yani svchost virüs falan değil sadece oradan aktarım olduğu için uygulama adı olarak belirtilmiş.

Kaspersky Rescue Disk'i güncelledim.
Buradan indirip USB'ye yazın. Tekrar bir tarama yapar mısınız tüm disklere.

Hocam tam bilmiyorum nasıl tüm diskleri tarayacağım ben direk masaüstü gelince "Kaspersky recovery" adlı bir uygulama açtım hiçbir şey sormadan taradı.

Hov.

Kaspersky Rescue Disk'i güncelledim.
Buradan indirip USB'ye yazın. Tekrar bir tarama yapar mısınız tüm disklere.

Hocam Kaspersky Rescue Disk ile tüm diskler tarattım 1 tane virüs buldu sildi bilgisayarı yeniden başlattım fakat hala aynı sorun.
1657025773167.png

Son düzenleme:
Hangi yazılımları kullanıyorsunuz? Kendini startupa atamış yazılımlar listesini ekran görüntüsü olarak atın. Arkadaşın dediği gibi svchost üzerinden ilgili adrese bağlantı isteği yollandığı için Kaspersky engelliyor.

İnternet üzerinden bir site engelleniyor bu da svchost üzerinden geçtiği için yazıyor. Tarayıcı uzantılarınızı kontrol edin ve güvenli modda tam tarama yapın.

Yani svchost virüs falan değil sadece oradan aktarım olduğu için uygulama adı olarak belirtilmiş.

Hocam tam bilmiyorum nasıl tüm diskleri tarayacağım ben direk masaüstü gelince "Kaspersky recovery" adlı bir uygulama açtım hiçbir şey sormadan taradı.

Hov.

Hocam Kaspersky Rescue Disk ile tüm diskler tarattım 1 tane virüs buldu sildi bilgisayarı yeniden başlattım fakat hala aynı sorun. Eki Görüntüle 1441777

Lütfen attığım mesajları okuyun ve Malwarebytes ile de taratın.

Arkadaşında dediği gibi ekran altındaki birçok programı kapatın ve uyarı devam ediyor mu bakın. Ek olarak tarayıcı uzantılarınızı da gözden geçirin.

Lütfen attığım mesajları okuyun ve Malwarebytes ile de taratın.

Arkadaşında dediği gibi ekran altındaki birçok programı kapatın ve uyarı devam ediyor mu bakın. Ek olarak tarayıcı uzantılarınızı da gözden geçirin.

Sağ olun hocam düzelttim konu kapanabilir.

Hocam System32 klasöründe bulunan svchost dosyasını seçtim sonuç;
Bir de şunu deneyebilir misiniz?

admin command prompt'a bu command'i gönderin. Servisleri tarayıp orijinal halleri ile değiştiriyormuş.
sfc /scanfile=c:\windows\system32\services.exe

Bu svchost memory leak şeklinde kendini gösteren bir virüs ile enfekte oluyor. Bu durumu özellikle eski windows 7 cihazlarda çok gördüm .

Geri
Yukarı