Kaspersky taramasını sonucu sistemi yeniden başlatınca klavye ve fare çalışmadı

Ryo Asuka

Centipat
Daha fazla  
Dostlarım birkaç saat önce belki dizüstü bilgisayarımda virüs, trojan falan vardır kontrol edeyim diye Kaspersky yükledim tarama yapıp kontrol ettim trojan.win32.host2.gen adlı bir trojan çıktı. Çöze bastıktan sonra tam tarama yaptı, bilgisayarımı yeniden başlattı. Şu an klavye ve farem çalışmıyor. Sadece touchpad çalışıyor, bilgisayarımda şifre olduğu için müdahale edemiyorum.
Bu işin çözümü var mıdır? Format atmayı düşündüm fakat dosyalarımı yedeklemediğim için her şeyim gidecek mümkünse format son seçenek olsun bu arada. Yardım ederseniz sevirinirim.
(Not: Kaspersky Free kurmadan önce geri yükleme noktası oluşturdum. Bunu çözmemde herhangi bir yardımı dokunur mu bilmiyorum.)

Umarım iyi bir şekilde açıklayabilmişimdir. Şu an isim veremediğim duygular içerisindeyim, yardım ederseniz çok mutlu olurum.

Maalesef güvenli modda bilene klavye mouse çalışmıyor bu hataya düştüysen tek çözüm format. Artık bu tür hatalar yaygınlaşmaya başladı Kaspersky nedense klavye, mouse ve ses sürücülerini siliyor. Kaspersky'ı silebilme ihtimalin varsa silmeyi dene.

Nasıl yani harici klavye bağlasan da mı çalışmıyor?

Evet hocam konu sahibinin PC'si laptop ve touchpad halenda çalışıyormuş masaüstü olsaydı kurtmanın ihtimali hiç yoktu. Touchpad çalışıtığı için ekran klavyesini açıp şifresini yazıp Kaspersky'ı kaldırabilir. Hatta Kaspersky sürücüyü silmiyor, sürücüyü engelliyor.

@Ryo Asuka
Hocam dediğimi deneyin touchpad çalışıyor dedin ve şifreli olduğu için PC şifreyi yazamıyorum dedin o yüzden erişim kolaylığı gibi bir seçenek olması lazım şifre ekranındayken oradan ekran klavyesini açmaya bakın ve şifrenizi yazıp Kaspersky'ı kaldır.

@Ryo Asuka
Hocam dediğimi deneyin touchpad çalışıyor dedin ve şifreli olduğu için PC şifreyi yazamıyorum dedin o yüzden erişim kolaylığı gibi bir seçenek olması lazım şifre ekranındayken oradan ekran klavyesini açmaya bakın ve şifrenizi yazıp Kaspersky'ı kaldır.

Hocam dediğin yerden şifreyi girdim bilgisayar açıldı sadece kilit ekranında touchpad çalışıyor şifreyi girdikten sonra touchpad çalışmadı.

Geri
Yukarı