Kaspersky, temizleme için yeniden başlatma sorunu

Paister

Kilopat
Deneme sürümü olarak Kaspersky Security Cloud - personal versiyonunu kullanıyorum, bilgisayara çok eski bir oyun ve yamasını yükledim. Dosyayı WinRAR içinde bulunan "virüs tara" özelliği ile taradım. Yarım saat sonra nesne işlenemedi uyarısı aldım ve tehdit buldu. Ayrıntılar kısmında bulunan çöz tuşuna bastım biraz beklettikten sonra sağ altta bir bildirim geldi ve tamamen çözülmesi için bilgisayarı yeniden başlatmamı söyledi. Defalarca yeniden başlatmama rağmen aynı uyarıyı verip duruyor, kırmızı olarak koruma risk altında deyip duruyor. Şimdilik tam tarama yapıyorum aynı virüsten 2 adet daha buldu ve "arşivi sil" tuşuna bastım. Deneme sürem bittikten sonra indirimli olan ıs versiyonunu almayı planlıyordum. Virüs bilgisayara yer edinmiş olabilir mi? Ayrıca ıs ile Security Cloud - personal arasında herhangi bir koruma farkı var mıdır? Şimdiden teşekkür ediyorum.

kaspersky.JPG

İkisini de denemiştim, ilk Windows penceresi üzerinden daha sonra Kaspersky üzerinden. Raporlar kısmından tam tarama yapıyorum ve inceliyorum, "Nesne bozuk" ve "Nesne işlenemedi" uyarıları vermiş.
Böyle durumlarda mutlaka programlardan yapmalısın. (Örn: Windows 1709 güncellemesinin yeniden başlatma isteğini onun penceresinden yapmak yerine Windows penceresinden yapmak güncelleme sorunlarına yol açıyordu. [PC'm olmadığı için yeni sürümlerde düzeltildi mi bilmiyorum.]) Üzgünüm çözümünü bilmiyorum.

Son düzenleme:
Böyle durumlarda mutlaka programlardan yapmalısın. (Örn: Windows 1709 güncellemesinin yeniden başlatma isteğini onun penceresinden yapmak yerine Windows penceresinden yapmak güncelleme sorunlarına yol açıyordu. [PC'm olmadığı için yeni sürümlerde düzeltildi mi bilmiyorum.]) Üzgünüm çözümünü bilmiyorum.

Peki IS ve Security Cloud - Personal arasında herhangi bir koruma farkı vs. var mıdır? Kaspersky sitesinde kişiselleştirilmiş korumadan bahsediyor fakat internet üzerinde detaylı bir karşılaştırma bulamadım.

İkisi arasında koruma farkı yok ikisi de dengi ürünlerdir. Tam tarama ile zararlı artık tespit etmiyorsa, sıkıştırılmış dosya silindiyse sıkıntı yok. O uyarıyı dikkate almayın bazen öyle bugda kalabiliyor. Çözme yolları var da gerek yok korkmayın tespit edilen bir zararlı yoksa.
Bir daha rar içindeki tara kısmından değil Kaspersky panelinden tarama işlemlerinizi yapın.

İkisi arasında koruma farkı yok ikisi de dengi ürünlerdir. Tam tarama ile zararlı artık tespit etmiyorsa, sıkıştırılmış dosya silindiyse sıkıntı yok. O uyarıyı dikkate almayın bazen öyle bugda kalabiliyor. Çözme yolları var da gerek yok korkmayın tespit edilen bir zararlı yoksa.
Bir daha RAR içindeki tara kısmından değil Kaspersky panelinden tarama işlemlerinizi yapın.

Çözme yolları nedir?

Geri
Yukarı