Kaspersky trojan virüsü tespit etti

Mujo Corhamzic

Hectopat
Yer
Novipazar, Serbia
Daha fazla  
Herkese merhaba, ESET nod32'nin Free sürümünü kullanıyordum ve 1 haftayı uzun bir süredir bitmişti. Az önce Kaspersky Security indirdim ve kurduğum anda Trojan.Win32.hosts.2gen tespit etti. Bilgisayarı temizle ve yeniden başlat seçeneğini yaptıktan sonra tekrar tüm bilgisayarı Kaspersky ile tarattım ve "not-a-virus:NetTool.Win64.RPCHook.a" diye bir zarar yazılım tespit etti ve silinemiyor dedi. Ekte görselleri paylaşacağım. Ne yapmam gerekiyor "not-a-virus: NetTool. Win64.RPCHook. a" için? Trojanı sildi mi şu an tam olarak anlayamadım, yardımcı olursanız sevinirim.

Trojan:
IMG-5664.JPG

"not-a-virus:NetTool.Win64.RPCHook.a" :
IMG-5666.JPG

Herkese merhaba, ESET nod32'nin Free sürümünü kullanıyordum ve 1 haftayı uzun bir süredir bitmişti. Az önce Kaspersky Security indirdim ve kurduğum anda trojan. Win32.hosts. 2gen tespit etti. Bilgisayarı temizle ve yeniden başlat seçeneğini yaptıktan sonra tekrar tüm bilgisayarı Kaspersky ile tarattım ve "not-a-virus: Nettool. Win64.rpchook. A" diye bir zarar yazılım tespit etti ve silinemiyor dedi. Ekte görselleri paylaşacağım. Ne yapmam gerekiyor "not-a-virus: Nettool. Win64.rpchook. A" için? Trojanı sildi mi şu an tam olarak anlayamadım, yardımcı olursanız sevinirim.

Trojan:
Eki Görüntüle 918863

"Not-a-virus: Nettool. Win64.rpchook. A":
Eki Görüntüle 918864

Hocam o virüs KMSAuto ile etkinleştirilen Windows için kök dizine attığı dosya.

Sil düğmesine basın.

Temizleme işlemi ile silme işlemi farklı şeyler arkadaşlar lütfen bilmeden konuşmaya çalışmayın.

Sonra Malwarebytes ile taratın.
Malwarebytes indirmek için Kaspersky'i devre dışı bırakmam falan gerekiyor mu ya da başka bir şey?
Hayır fakat indirince aktif korumayı kapatın malwarebytes için.

Yeni konular

Geri
Yukarı