Kaspersky Trojan:Win32/Chapak Virüs Uyarısı

saitdemiirbas

Decapat
Az önce indirip kurduğum exe dosyası trojan virüsü çıktı. O an da Kaspersky devre dışıydı, virüs olduğunu anlayip Kaspersky'ı etkin hale getirdim ve internetimi kapattım. Virüsleri Kaspersky buldu ama kaldıramıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

IMG_20191002_150341-min.jpg
IMG_20191002_150401-min.jpg
IMG_20191002_150412-min.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
AV kurup, korumasını kapatırsanız AV'nin sizi nasıl koruyacağını düşünüyorsunuz? :)

Tespit edilen nesnenin yanında Çöz butonu var. Oraya basın. Bu arada yükleme barı dönüyorsa tespit tam sonlanmamış olabilir. Sonlanmasını bekleyin, sonra Çöz butonu belirir.
Uzun süre bekledikten sonra çözme işlemini tamamlamadan yeniden başlatılması gerekiyor dedi, başlattım. Yeniden Tam tarama yaptım bir şey çıkmadı herhalde temizlendi deyip internetimi açtım. Tarayıcıda gezinirken tekrar virüs bulundu diğerek tarama yapmamı istedi, şimdi tarama bitti PC yeniden başladı. Galiba hala temizlenmeyen virüsler var. Detaylı bir temizlik nasıl yapabilirim?

Detaylı bir temizlik nasıl yapabilirim?
Kendi yapıyor zaten.
Şüphelenme değil. Virüsü kendisi buluyor fakat kaldırılamadı diyor.
Kaldırılmadı diyen bir uyarı yok resimlerde. Sürücü bulucu kullanmayın dememize rağmen kullanıyorsunuz.
Tam tarama yapıp bulunanları doğru şekilde temizlediysen aktif kaldığı sürece çalıştırdığın zaman zararlı ortaya çıkarsa onları da derin taramada kendi bulacaktır. Arkadaşın dediği gibi AV yükleyip kapatarak sistem korunmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı