Kaspersky virüs bulmuyor ve silemiyor

Kullandığın program. Mesela CrystalDiskMark tarzı bir programın virüslü olmasının imkanı yoktur. ( Doğru kaynaktan indirdiğiniz sürece.) O yüzden bu uyarı F-P bir uyarıdır. Bunun gibi.
Anladım. O halde her kullanıcının başına gelmesi gerekiyor, öyle değil mi? Koca forumda bir tek bende olması biraz şaşırtıcı. Üstelik tüm sürücüler de güncel.

Mesela Process Hacker gibi programlarda da genelde false positive verir. Muhtemelen sistemin bütün dosyalarına ulaştığı ve tam yetki aldığı içindir diye düşünüyorum.
Oturumumu yönetici olarak kullanıyorum.

Anladım. O halde her kullanıcının başına gelmesi gerekiyor, öyle değil mi? Koca forumda bir tek bende olması biraz şaşırtıcı. Üstelik tüm sürücüler de güncel.

Oturumumu yönetici olarak kullanıyorum.
Her kullanıcının başına gelmez. Yani aynı anda yaşama durumunuz olabilir, ama sadece denktir. Çünkü virüs altyapıları kendini güncelliyor. Mesela sizde 03/23 tarihli yama varsa ve bunda algılama sorunluysa, 01/23 yaması yüklü olan birisinde sorun olmayabilir. Sorun yeni güncellemede gelmiş olabilir, veya eski güncellemede sorun olup yenide düzeltilmiş olabilir.

Geri
Yukarı