Çözüldü Kaspersky Virüs Tarama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

asdasdffggg

Centipat
Arkadaşlar herkese merhaba, bugün bilgisayara "Malicious" adında bir virüs bulaştı ve modeme bulaştığından da şüphelendim. Öncelikle modeme reset attım ve bütün şifreleri değiştirdim. Sonrada telefonlara tarama yapayım dedim ve birçoğunu taradım. Saat 18:27'de yaptığım taramada 10514 dosya tarandı ancak 20.06'da yaptığım taramada 9887 dosya tarandı. Bunun nedeni nedir? Virüs Kaspersky'ı engellemiş olabilir mi?
Ayrıca hızlı taramada 18 uygulama tarıyor önceden 47 uygulama tarıyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Malicious diye bir virüs yok öncelikle.

Modeme de bulaşmıyor her zararlı. Sisteminizi tarattığınızda Kaspersky temiz diyorsa temizdir. Modeme bulaştığını nereden çıkardınız?

Daha az dosya taraması normaldir. Antivirüs yazılımlarının bazıları akıllı tarama sistemlerine sahiptir. Eğer önceden taradığı dosya değişikliğe uğramadıysa tekrar taramaya uğraşmaz.

Ve merak ettiğim şey her program temiz demesine rağmen nereden bu kanıya vardınız?

Modeme de bulaşmıyor her zararlı. Sisteminizi tarattığınızda Kaspersky temiz diyorsa temizdir. Modeme bulaştığını nereden çıkardınız?

Daha az dosya taraması normaldir. Antivirüs yazılımlarının bazıları akıllı tarama sistemlerine sahiptir. Eğer önceden taradığı dosya değişikliğe uğramadıysa tekrar taramaya uğraşmaz.

Ve merak ettiğim şey her program temiz demesine rağmen nereden bu kanıya vardınız?

Çözüm

Açtığım eski konuda bir arkadaş bir ihtimal var demişti. Ben de bu ihtimali acayip büyütüp sanki varmış gibi yapınca kafayı yedim biraz. Bu virüsler hem normal dünyada hem de sanal dünyada acayip canımı sıktı. Yardımınız için de teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı