Kaspersky vs. ESET

kotuyorum

Femtopat
Merhaba arkadaşlar,

PC için Kaspersky mi ESET mi arada kaldım hangisini seçmeliyim sizce? Neden seçmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar,

PC için Kaspersky mi ESET mi arada kaldım hangisini seçmeliyim sizce? Neden seçmeliyim?
Geçenlerde bir konu açılmıştı. Kaspersky yükleyip lisans almış arkadaş, günde 1 2 kere bilgisayarının mavi ekran verdiğini söylemişti. Bende de Kaspersky indirince olmuştu hatta bunu yaşayan birçok kişi var. Belki bunu siz yaşamazsınız fakat bunu bir göz önünde bulundurun derim.

Geçenlerde bir konu açılmıştı. Kaspersky yükleyip lisans almış arkadaş, günde 1 2 kere bilgisayarının mavi ekran verdiğini söylemişti. Bende de Kaspersky indirince olmuştu hatta bunu yaşayan birçok kişi var. Belki bunu siz yaşamazsınız fakat bunu bir göz önünde bulundurun derim.
Uzun süredir kullanıyorum. Herhangi bir mavi ekran sorunu yaşamadım. Bu genellikle sistemi hunharca kullananlarda oluyor. Ayrıca bazen Windows 10 güncellemelerinden kaynaklı oluyor. Mesela geçenlerde gelen bir güncelleme, WoW oyununa girince sistemin mavi ekran vermesine neden oluyordu.

Mavi ekran sorunu her uygulama ile yaşanabilir. Önemli olan bu sorunu ne kadar hızlı çözdükleridir. Kaspersky yaşanılan sorunları 5-7 gün gibi düşük bir süre içerisinde çözüyor.

ESET özellikle fiyatlandırması yüzünden Türkiye pazarında tutunmasına imkan yok. Şu an Norton 360 ve Kaspersky dışında Bitdefender önerebilirim. Bu anti-virüs yazılımları kullanıma bağlı olarak da öne geçebiliyorlar. Ne kadar fazla kullanıcı o kadar fazla bilgi diyebiliriz.

Ölümüne Kaspersky.
ZomboMeme 17022021210235.jpg

Geri
Yukarı