Kaspersky Windows Defender'dan ağır mıdır?

Efe10

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Salihli/Manisa
Daha fazla  
Son zamanlarda ara sıra Windows Defender bir şeyler bulduğunu söylüyor, ben de acaba çok daha iyi bir AV'ye geçsem daha fazla zararlı tespit edilip bilgisayarımın daha rahat çalışabilmesini sağlayabilir miyim diye düşündüm. Aklımdaki tek soru işareti Kaspersky'ın Defender'a göre ne kadar kaynak kullandığı. Eğer Defender'dan daha fazla kaynak kullanıyorsa geçmeyi düşünmüyorum.

Görev yöneticisinden baktığıma göre Antimalware Service Executable genelde 280 MB RAM kullanıyor. Yüzde 0 ile 0.8 arasında da CPU kullanıyor.
1614005248901.png

Bilgisayar özelliklerim:

Laptop: MSI GV72 8RC-028XTR.
CPU: i7 8750H.
GPU: GTX 1050.
RAM: Samsung 8 GB.
SSD: Samsung 128 GB.
HDD: WD 1 TB.

Son düzenleme:
Biraz önce tarama yaptırdım. Gayet hafif ve hızlı tavsiye ederim. Tarama sırasında yaklaşık 1 gb ram ve %50 işlemci kullanmıştı.

Değişiyor bende de Windows Defender 150 MB civarı kullanıyor. Bir arkadaş Kaspersky kullanırken paylaşmış 60 MB kullanımı var. Neye göre değişiyor bilmiyorum.

Antimalware RAM kullanımı azaltmıştım ben ve öyle av kullanmıştım eğer istersen söylebilirim nasıl RAM kullanımı azaltacağını.

Son zamanlarda ara sıra Windows Defender bir şeyler bulduğunu söylüyor, ben de acaba çok daha iyi bir AV'ye geçsem daha fazla zararlı tespit edilip bilgisayarımın daha rahat çalışabilmesini sağlayabilir miyim diye düşündüm. Aklımdaki tek soru işareti Kaspersky'ın Defender'a göre ne kadar kaynak kullandığı. Eğer Defender'dan daha fazla kaynak kullanıyorsa geçmeyi düşünmüyorum.

Görev yöneticisinden baktığıma göre Antimalware Service Executable genelde 280 MB RAM kullanıyor. Yüzde 0 ile 0.8 arasında da CPU kullanıyor.
Eki Görüntüle 891158

Bilgisayar özelliklerim:

Laptop: MSI GV72 8RC-028XTR.
CPU: i7 8750H.
GPU: GTX 1050.
RAM: Samsung 8 GB.
SSD: Samsung 128 GB.
HDD: WD 1 TB.

Yaklaşık olarak aynı değerleri görürsünüz. Şu an boşta 120 MB tüketimi var. (Benimki.)

Bir deneyeceğim o zaman Kaspersky'ı. 🙂
Kaspersky'ı kurdum. Şu an boşta arkada çalışıyor ve görev yöneticinden ortalama 50 MB RAM kullandığını görebiliyorum. Çok daha iyi.
1614160722741.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı