Kaspersky yüklendikten sonra PC'deki dosyalar silindi

Makaleler
1
Arkadaşlar dün gece Kaspersky ve Malwarebytes indirdim. Bilgisayara az önce kurulumunu yaptım fakat dosyalarım silindi bir anda, oyunlarım vs. Bunları nasıl geri getirebilirim? Dosyalarımın içinde 30 Nisan'a teslim edeceğim proje ödevim de vardı. Ablam öğretmen, onun da dosyaları vardı okullarla ilgili.

Arkadaşlar dün gece Kaspersky ve Malwarebytes indirdim. Bilgisayara az önce kurulumunu yaptım fakat dosyalarım silindi bir anda, oyunlarım vs. Bunları nasıl geri getirebilirim? Dosyalarımın içinde 30 Nisan'a teslim edeceğim proje ödevim de vardı. Ablam öğretmen, onun da dosyaları vardı okullarla ilgili.
Oyunlar korsan mıydı? Recuva ile kurtarmayı deneyebilirsiniz.

Diyelim ki oyunlar korsan olduğu için silindi, dosyalar da silinmiş. Kaspersky neden kullanırsın ki Norton varken? Kaspersky ile virüs taraması bende 30 dk sürmüştü, kullandığım SSD Samsung EVO 970 Plus ama Norton ile 2 dk sürüyor. Mübarek sanırsın devlet sırlarının olduğu dosyaları tarıyor. 30 dk nedir? Direkt sildim, tövbe ettim.

Öncelikle kusura bakmayın, yazım hatası yüzünden ceza almıştım. Oyunlarım korsan değildi, hepsi Steam'deydi. League of Legends, CS:GO, GMod vs. Korsan karşıtıyım zaten, hayatımda da hiç korsan oyun indirmedim CS 1.6 hariç.
Sanırım oyunlar korsandı. Bu yüzden silmiş olabilir. Eğer karantina da duruyorsa, geri almayı deneyin.

Kaspersky silmedi, Kaspersky yükledikten sonra daha hiç açmamama rağmen silindiler.

Öncelikle kusura bakmayın, yazım hatası yüzünden ceza almıştım. Oyunlarım korsan değildi, hepsi Steam'deydi. League of Legends, CS:GO, GMod vs. Korsan karşıtıyım zaten, hayatımda da hiç korsan oyun indirmedim CS 1.6 hariç.

Kaspersky silmedi, Kaspersky yükledikten sonra daha hiç açmamama rağmen silindiler.
Bilmiyorum ne kadar etkiler fakat Kaspersky orjinal miydi? Dikkat ettiniz mi?

Kaspersky yükledikten sonra oyunlar vb. denildiği gibi legal değilse oynanmışssa açmayabilir. Ancak öğretmen dediğin kişinin hangi dosyaları açmadığını bilmediğimizden bir şey diyemeyiz.
Belge olarak dosyalar silindi diyorsan bu Kaspersky ile alakası yok. Zararlı olmayan bir dosyayı silmez veya engellemez. Karantina geçmişini kontrol edin silindiğine kesin eminseniz.

Geri
Yukarı