Çözüldü Kaspersky'dan gelen mail gerçek mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

311989

Hectopat
Herkese merhaba arkadaşlar, daha bugün sabah 9:31'de Gmail'ime Kaspersky'dan bir mail geldi. Mail'de şunlar yazıyordu:

1589112146378.png

1589112196651.png

1589112687148.png

Aslında her şey normal gibi geldi bana başta, ama sonradan düşününce 30 günlük deneme sürümüm 5 gün önce başlatılmıştı. Diğer maillerde aynı kişiden gelmişti. Sizce sahte bir mail mi? Gerçek bir mail ise neden bu kadar geç geldi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sahte bir e-posta hesabına benzemiyor. Gönderen kişi [email protected] olarak gözüküyor. Çoğu bilindik hizmetler bu adresten mail gönderiyorlar. Önce etkinleştirdiyseniz ve şimdi size etkinleştirildi mesajı geliyorsa, e-posta sistemleri ile alakalı bir yoğunluk olmuş olabilir. Zaten bir şey de yapmanızı istemiyor. Güvenle silebilirsiniz.
Bende deneme sürümü kullanıyorum. Bana böyle bir mail gelmedi. Muhtemelen sahte.
Virüs olup olmadığını nasıl anlıyabilirim?
Ayrıca sürekli bana böyle mailler geliyor. Mesela geçen sefer kullandığımda (format'dan önce) 7 günlük süreniz kaldı, 3 günlük süreniz kaldı, deneme sürümünüz bitti,Hayırlı ramazanlar %30 indirimle kaspersky satın alın! gibi bir sürü mail geldi. Hepsini'de açtım.

Sahte bir e-posta hesabına benzemiyor. Gönderen kişi [email protected] olarak gözüküyor. Çoğu bilindik hizmetler bu adresten mail gönderiyorlar. Önce etkinleştirdiyseniz ve şimdi size etkinleştirildi mesajı geliyorsa, e-posta sistemleri ile alakalı bir yoğunluk olmuş olabilir. Zaten bir şey de yapmanızı istemiyor. Güvenle silebilirsiniz.

Çözüm
@311989, aynı mail adresinden gelmesi gerekiyor zaten. Yanlış bir siteye yönlendirilmiyorsun. Orijinal olan Kaspersky Total Security 19 sitesine yönlendiriliyorsun. Zaten antivirüsün açıksa bu sitelere girişine izin verilmezdi.
Bende deneme sürümü kullanıyorum. Bana böyle bir mail gelmedi. Muhtemelen sahte.
Spam klasörünüze gitme olasılığı bulunuyor.

@311989, aynı mail adresinden gelmesi gerekiyor zaten. Yanlış bir siteye yönlendirilmiyorsun. Orijinal olan Kaspersky Total Security 19 sitesine yönlendiriliyorsun. Zaten antivirüsün açıksa bu sitelere girişine izin verilmezdi.

Spam klasörünüze gitme olasılığı bulunuyor.
Evet eski gönderilen Kaspersky mailleri spam klasörüne gidiyor bende.

Geri
Yukarı