Kaspersky'dan gelen Ramazan maili gerçek mi?

Hmm bilmiyordum.
Ben bu maildeki bağlantıya tıkladım. Kaspersky'ın ana sayfasına yönlendirdi. Benim için bir sorun olur mu? Hesaplarımın çalınması gibi.
Mümkün. Ancak bana geldiğinde incelemiştim. Bazı verilen bağlantılar doğru adrese gitse de bazıları (resim ve farklı bağlantılar) farklı adrese gidiyordu.

Kaspersky'dan hayırlı ramazanlar diye mail geldi. Gönderen adres: "[email protected]" adresi. Mail'in içinde hemen satın alın diye bir buton var. Bu butonun linki "http://t.tr.kasperskylab.com" olarak gözüküyor. Bu adresler Kaspersky'ın gerçek adresleri mi? Bu mail gerçekten Kaspersky'dan mı geldi?

Eki Görüntüle 972123

Artık hiçkimseye güvenimiz kalmadı. Gelen bir Maili bile sorguluyoruz gerçek mi diye. 🙁

Hocam gerçek ben bilgisayarı açınca Kaspersky otomatik olarak bana da aynı şeyi gösterdi.

Sistemi Malwarebytes ile taradım temiz çıktı. Şimdi Kaspersky ile tam tarama yapıyorum. Ardından Eset Online Scanner, Norton Power Eraser ve Kaspersky Rescue Disk ile tarayacağım. Bu linklere tıklayan diğer arkadaşlarda tarasınlar değil mi?

Bu linklere tıklayan diğer arkadaşlarda tarasınlar değil mi?
Zararlılar sadece dosya ile bulaşmadığını kaç kez yazdık olan olmuştur çoktan. AV kullanıyorlarsa bir ihitmal korumuştur.

Zararlılar sadece dosya ile bulaşmadığını kaç kez yazdık olan olmuştur çoktan. AV kullanıyorlarsa bir ihitmal korumuştur.
Tarıyorum şu ana kadar temiz çıktı.
Facebook sayfasından cevap geldi. Gelen cevap şu şekilde. Gerçekten de o adres Kaspersky'a ait değilmiş.
face.PNG

Evet sorun olabilir. Şifrelerinizi değiştirmenizi ve virüs taraması yapmanızı öneririm. Tabii @Murat5038 daha iyi bilir.
Şifrelerimi değiştirdim. Malwarebytes ve Kaspersky ile tam tarama yaptım. Sonuç temiz çıktı. Artık güvende hissediyorum.
kasper.PNG

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı