Katana GF76 vs Medion E154 vs Core MD64

Frstghost

Hectopat
Makaleler
2
Son düzenleyen: Moderatör:
Hangisi alınmalı? Baktığım birkaç laptop var hangisi RDR2, Horizon Zero Dawn falan kaldırır.
MSI Katana gf76
Medion e15412
Core MD64125

Yardımcı olursanız çok sevinirim.
İyi forumlar.

@Paper.C Hocam core md64125 te 16gb ram var ama o da rtx 3050 gpu

@cortex47 hocam Katana gf76 bu ramlar olur mu?

Hocam dediğim gibi, eğer yorumlarında veya herhangi bir yerinde RAM frekansını görebiliyorsanız onunla aynı olsun, ben 3200 diye tahmin ettim (educated guess oldu biraz). Ama eğer 3200'se evet, bu attığınız linktekilerden biri. Soğutuculu olanların sığacağından emin değilim laptopa, geldiğinde içini açar bakarsınız, diğer RAM de soğutucusuzdur diye tahmin ediyorum. Ona göre alırsınız, zaten yetmezse alırım demiştiniz.

Hocam Core MD64125'te 16 GB RAM var ama o da RTX 3050 GPU.

Hocam şahsen 3060 öneriyorum ama o fiyata sanırım yok attıklarınız arasında en iyisi Core modeli.
3050 var 144 Hz ekran var(oyun falan oynarken güzel olur) 4.nesil M.2 varmış işlemci olarak i5 12500 de güzeldir(12.nesil diğer ikisinde 11.nesil işlemci var)
Yurt dışı fiyatlarına hakim değilim bu fiyata alınabilecek en iyi bilgisayar bu mu bilemeyeceğim ama beğendikleriniz arasında en iyisi bu.
Ayrı bir parantez açayım katana ile Core modeli arasında 4 GB VRAM farkı var birisi 4 birisi 8 GB VRAM'li genel oyun için vs ise Core modeli render falan yapıyorsanız katana oluyor bu durumda.

3200 diye tahmin ettim.

Core modelinde 3200 MHz miş hocam.

Son düzenleme:
@Paper.C . HP victus 16gb ram, AMD işlemci varmış. Ve rtx 3050 TI varmış.
Rtx 3050 mi daha iyi yoksa 3050TI mi?

Bu Core modeli bana bayağı Clevo kasayı andırdı, muhtemelen Clevo kasa kullanıyorlar. Katana daha garanti olur gibi.
Evet, onu bugün almayı düşünüyordum. Ama akşamleyin mağazada tükenmiş. Sipariş etmem gerekiyor. Hafta sonuna kadar gelir mi emin değilim.

Son düzenleme:
@Paper.C HP victus 16 GB RAM, AMD işlemci varmış. Ve RTX 3050 Ti. RTX 3050 mi daha iyi yoksa 3050 Ti mi?

Evet onu bugün almayı düşünüyordum. Ama akşamleyin mağazada tükenmiş. Sipariş etmem gerekiyor. Hafta sonuna kadar gelir mi emin değilim.

Ti daha iyi tabii ki de.

Hocam kısa bir karşılaştırma yapayım size Core modeli ile HP'nin bu modeli arasında yanına + koyduğum ötekisinden daha güçlü oluyor.

İşlemci.
Ryzen 5 5600H [hp]
i5 12500H(+) [core]

Ekran kartı.
RTX 3050 Ti(+) [hp]
RTX3050 [core]

Ekran kartı VRAM ve VRAM türü.
GDDR6 4 GB [hp]
GDDR6 4 GB [core]

Bellek.
DDR4 16 GB(3200MHz 2x8) [hp]
DDR4 16 GB (3200MHz) [core]

Depolama.
SSD 512 GB [hp] ( M.2 var sanırım ama detaylı bilgiye ulaşamadım)
SSD 512 GB [core] (4. nesil M.2 SSD varmış)

Ekran yenileme hızı ve çözünürlük.
60Hz(?) [Hp] (Full HD)
144Hz [core] (+) (Full HD)

Pil kapasitesi ve vadedilen pil ömrü.
70 wh [hp] 8 saat (+)
54 wh [core] 4 saat.

Mümkün olduğunca objektif olmaya çalıştım HP ile Core cihazının birbirlerine üstün olduğu alanlar var size hangisi uygunsa onu seçin hocam.

Son düzenleme:
Bu arada ben kesinlikle HP Victus'u tercih ederdim.

Geri
Yukarı