Katılımsız kurulum hazırlama

enginbey8108

Kilopat
Daha fazla  
Belki daha önce defalarca sorulmuştur. Belki Google'da hakkında onlarca bilgi vardır. Ama yarım saattir arama yapıyorum net bir sonuca ulaşamadım.

Bu katılımsız programlar nasıl hazırlanıyor. Bir çok bilgisayara kurmam gereken birkaç program var, mesela bunlardan biri. Chrome WinRAR eklemek istiyorum ISO'ya programsız ISO'larım çok kasıyor.

Kurulumda ve kurulumdan sonra yapmak istediğim ayarları tek seferde yapamaz mıyım?

Katılımsız kurulumlar nasıl hazırlanıyor?

Katılımsız kurulumlar hakkında bilgim yok ama tek seferde birçok programı kurmayı sağlayan bir program biliyorum adı da ninite.

Bende olmuyor çok kasıyor ISO'lar.
Ben ondan istemiyorum ben formatdan sonra otomatik kurmasını istiyorum.
Arkadaşlar programsız nasıl ekleyebilirim katılımsız programları bende olmuyor ISO'ya

Son düzenleme:
Merhabalar. Arkadaşlar katılımsız program yapmak için internette araştırdım ve Smart ınstall maker diye bir yazılım buldum. Şimdi bu yazılım ile diyelim kendim için NTLite yazılımını kullanarak Windows 10 ISO dosyasına programları resmi sitesinden indirerek katılımsız programa çevirmek istiyorum. Öyle bir şey yapmak istiyorum ki, Windows 10 kurulum esnasında programları da kursun yani kendi arka planda Next Next Next desin. Bunu hangi komutla yaparım?

Windows 10 ISO dosyasını poweriso, ultraiso vb. uygulamalar kullanarak Source dizini içine daha Evvel'den oluşturulan dizinlere, sırası ile örneğin: $OEM$\$$\setup\scripts altına setupcomplete CMD dosyasına kurulması gereken programın parametreleri eklenerek yapılabilmekte, Windows masaüstü hazırlanma sürecinde eklenen programlar kuruluma geçer ekleme işlemi bitince açılan ISO kalıbı aynı şekilde kaydedilip işlem tamamlanır.

Parametre eklenmezse eğer, normal kurulum olarak kullanıcı kendi manuel şekilde kurulumu yapar.
Programların yanısıra Windows sisteminin çalışması istenilmeyen hizmetlerin devre dışı bırakılması ilgili komutlar dahi eklenebilir tabii ki örneğin Windows Update Defender printer hizmetleri vs.
setupcomplete CMD dosyası örnek içeriği:
Sürprizbozan: Göster.
@Echo off.
"%WINDIR%\Setup\scripts\PROGRAM1.exe" /parametresi.
"%WINDIR%\Setup\scripts\PROGRAM2.exe" /parametresi.
"%WINDIR%\Setup\scripts\PROGRAM3.exe" /parametresi.
Del /Q /F "%0"
Katılımsız program hazırlama paketleme işlemlerini smartinstall Maker'ın yanı sıra, 7ZIP sfx, WinRAR SFX yöntemleriyle setup hazırlama beraberinde ınstall Shield Premier ve emco MSI builder gelişmiş uygulamalardan istifade ederek birçok benzer katılımsız setup data cab MSI vb paketlemeleri en hızlı şekilde yapabilirsiniz. Anlatır mısınız?

Merhabalar. Arkadaşlar katılımsız program yapmak için internette araştırdım ve Smart Install Maker diye bir yazılım buldum. Şimdi bu yazılım ile diyelim kendim için NTLite yazılımını kullanarak Windows 10 ISO dosyasına programları resmi sitesinden indirerek katılımsız programa çevirmek istiyorum. Öyle bir şey yapmak istiyorum ki, Windows 10 kurulum esnasında programları da kursun yani kendi arka planda Next Next Next desin. Bunu hangi komutla yaparım? Detaylı şekilde anlatır mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu rehber ile kurulu olan Windows 10'u USB'ye aktarabilirsiniz. Yalnız bu şekilde sürücü sıkıntıları yaşamanız muhtemel. Aklınızda bulunsun.

Merhabalar. Arkadaşlar katılımsız program yapmak için internette araştırdım ve Smart ınstall maker diye bir yazılım buldum. Şimdi bu yazılım ile diyelim kendim için NTLite yazılımını kullanarak Windows 10 ISO dosyasına programları resmi sitesinden indirerek katılımsız programa çevirmek istiyorum. Öyle bir şey yapmak istiyorum ki, Windows 10 kurulum esnasında programları da kursun yani kendi arka planda Next Next Next desin. Bunu hangi komutla yaparım?
Parametre eklenmezse eğer, normal kurulum olarak kullanıcı kendi manuel şekilde kurulumu yapar.
Programların yanı sıra Windows sisteminin çalışması istenilmeyen hizmetlerin devre dışı bırakılması ilgili komutlar dahi eklenebilir tabii ki örneğin Windows Update Defender printer hizmetleri vs.

Kod:
setupcomplete CMD dosyası örnek içeriği:

Sürprizbozan: Göster.

[USER=82557]@Echo[/USER] off.

"%WINDIR%\Setup\scripts\PROGRAM1.exe" /parametresi.

"%WINDIR%\Setup\scripts\PROGRAM2.exe" /parametresi.

"%WINDIR%\Setup\scripts\PROGRAM3.exe" /parametresi.

Del /q /f "%0"

Katılımsız program hazırlama paketleme işlemlerini smartinstall Maker'ın yanı sıra, 7ZIP sfx, WinRAR sfx yöntemleriyle setup hazırlama beraberinde ınstall Shield Premier ve emco MSI builder gelişmiş uygulamalardan istifade ederek birçok benzer katılımsız setup, data, cab, MSI vb paketlemeleri en hızlı şekilde yapabilirsiniz. Anlatır mısınız?

Konuda ne anlatmak istiyor arkadaşlar anlatır mısınız - CISN komutları bulamadım yapamadım.
Konu linkini gönderdim arkadaşlar nasıl yapacağım.
😡😡

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı