Kaveri ile Crossfire

icanucar

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Evet arkadaşlar...

Aklıma takılan bir soru ile tekrar karşınızdayım.

Okuduğum üzere AMD'nin yeni çıkarmış olduğu APU sistemlerin A10-7850K versiyonunda GPU olarak R7 250 kullanılmaktaymış.

Benim sorum şu olacak;
Acaba biz bu APU yu aldıktan sonra bir adet R7 250 de alıp anakartımıza takarsak bu iki grafik işlemcisini CrossFire yapabilir miyiz?

Ve eğer yapabiliyorsak alınan performans ne yönde olur sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet arkadaşlar...

Aklıma takılan bir soru ile tekrar karşınızdayım.

Okuduğum üzere AMD'nin yeni çıkarmış olduğu APU sistemlerin A10-7850K versiyonunda GPU olarak R7 250 kullanılmaktaymış.

Benim sorum şu olacak;
Acaba biz bu APU yu aldıktan sonra bir adet R7 250 de alıp anakartımıza takarsak bu iki grafik işlemcisini CrossFire yapabilir miyiz?

Ve eğer yapabiliyorsak alınan performans ne yönde olur sizce?
R7 240 ve R7 250 ile crossfire yapabilirsin.

Peki sizce biraz daha beklesem R7 250'den daha iyi bir grafik işlemci barındıran bir APU piyasaya sürülür mü?
Güncel koşullarda minimum bütçe ile maksimum verim almak istiyorum...

Takılmaz diye bir şey yok. Ancak tam performans ne işlemciden, ne de ekran kartından alınır. O dediğimiz cf olabilmesi için belli kartlar gerek.

Peki sizce biraz daha beklesem R7 250'den daha iyi bir grafik işlemci barındıran bir APU piyasaya sürülür mü?
Güncel koşullarda minimum bütçe ile maksimum verim almak istiyorum...
Beklersin daha iyi bir apu çıkar, biraz daha beklersin onun'da iyisi çıkar. Sen ne kadar beklersen hep biraz daha iyisi çıkar.

Elimdeki bilgisayarı değiştirmeyi düşünüyorum ama bugün aldığımda bundan 3-4 ay sonra keşke bekleyip bu versiyonunu alsaydım demek istemiyorum...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı