Kavga ettim ve ağladığım için dayak yedim

Sana çakana sen niye çakmıyorsun? Ezik misin kardeşim sen? Yemişim okul kuralını. Kural var diye elin kolun bağlı seni ağlatana kadar dövmesini mi bekleyeceksin karşındakinin?

Sence çakmak basit mi? Karşıdakinin fiziği daha iyi olabilir. Kickboks, Muay Thai vb. bir şeyler biliyor olabilir.

Aynısı kardeşime de oluyor kavga esnasında duygusallaşıp ağladığını söylüyor bunun olmaması için bir dövüş sanatı ve hayatın gerçeklerini öğrenebilirsiniz ayrıca elinizi de bir doktora gösterin.
Sence çakmak basit mi? Karşıdakinin fiziği daha iyi olabilir. Kickboks, Muay Thai vb. bir şeyler biliyor olabilir.

Kickboks veya Muay Thai gibi dövüş sanatı bilen birisinin bunu yapacağını sanmıyorum.

Elinin armut toplamasından ve ezik gibi görünmekten iyidir. En azından kavga ettim dersin. Diğer türlüsü daha kötü. Hem kendisi için, hem dışarıdan görenler için.

Niye ağlıyorsun? Ağlayana böyle davranırlar tabii. Çünkü adam biliyor döveceğini ve birşey yapamadığını. Şamar oğlanına çeviriyor böyle. Sana vurana vuracaksın, dayak yesen bile. Laftan anlamayan şiddetten anlar.

Merhaba, arkadaşlar 2 gündür okulda bana sataşan 3 çocuk vardı. Arkadaşlarıma da sataşıyordu fakat bir şey yapacağını düşünmüyordum çünkü okuldaki itibari iyi birisiydi bozmak istemezdi. Bugün yine bize çarpıp gittiler, bende "napıyorsun!" dedim. Bahçeye çıktılar. Tenefüs bitti geri dönerken merdivenin başında bekliyorlardı. Ben merdivenin kenarından yürürken beni aldı duvarın sivri yerine çarptı. Elimi koyarak vücudumun çarpmasını engelledim. Elim aşırı şiş. O sırada sallayıp kendimi savunma amaçlı vurabilirdim fakat ağlamaktan dolayı vuramadım. Orada birkaç kez daha vursalar bir şey yapamam çünkü ağlıyorum ve tüm kavgalarda böyle oluyor. Yardım eder misiniz? Kavga anında kendimi nasıl savunacağım ağlamadan?
Bende ortaokulda böyleydim maalesef karşımdakinden güçlü biri olmama rağmen ağlayabiliyordum. Zamanla sinirli birine dönüşerek ve bir kişinin bana yaptığı fiziki müdahaleye anında cevap vererek sorunu çözdüm.

Elinin armut toplamasından ve ezik gibi görünmekten iyidir. En azından kavga ettim dersin. Diğer türlüsü daha kötü. Hem kendisi için, hem dışarıdan görenler için.
Sırf itibar için hastanelik olmak istemezdim.

Sırf itibar için hastanelik olmak istemezdim.
Cümlemi doğru okuduğuna emin misin? "Hem kendisi için, hem dışarıdan görenler için." diye belirttim. "Kendisi için" kısmı daha önemli zaten. Kavga edersin, kaybedersin. Bu kabul edilebilir. Ancak kavgada elini kaldırmadan birisinin seni adeta yumruk torbasına çevirmesine seyirci kalırsan kendine olan saygını kaybedersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı