Kavga ettim ve ağladığım için dayak yedim

Orası öyle ama sert olacaksın sert tutacaksın. O zaman direkt geri vites yapar karşındaki eleman tutmasını bileceksin.

Tamamda çocuk ağlıyor bir kavgada ilk önce o ağlamayı bir çözmesi lazım bir de o çocuk kelebeği tutana kadar adam oho. Kelebeği çıkartırkende adam anlar bir şey çıkartacağını direk dalar onun hızlı olması lazım yani.

Merhaba, arkadaşlar 2 gündür okulda bana sataşan 3 çocuk vardı. Arkadaşlarıma da sataşıyordu fakat bir şey yapacağını düşünmüyordum çünkü okuldaki itibari iyi birisiydi bozmak istemezdi. Bugün yine bize çarpıp gittiler, bende "napıyorsun!" dedim. Bahçeye çıktılar. Tenefüs bitti geri dönerken merdivenin başında bekliyorlardı. Ben merdivenin kenarından yürürken beni aldı duvarın sivri yerine çarptı. Elimi koyarak vücudumun çarpmasını engelledim. Elim aşırı şiş. O sırada sallayıp kendimi savunma amaçlı vurabilirdim fakat ağlamaktan dolayı vuramadım. Orada birkaç kez daha vursalar bir şey yapamam çünkü ağlıyorum ve tüm kavgalarda böyle oluyor. Yardım eder misiniz? Kavga anında kendimi nasıl savunacağım ağlamadan?
((Mesaj, kullanıcı adı uyumsuzluğu )) ( Konu dışı olduğu için gereksiz mesaj yiyemem.)

Merhaba, arkadaşlar 2 gündür okulda bana sataşan 3 çocuk vardı. Arkadaşlarıma da sataşıyordu fakat bir şey yapacağını düşünmüyordum çünkü okuldaki itibari iyi birisiydi bozmak istemezdi. Bugün yine bize çarpıp gittiler, bende "napıyorsun!" dedim. Bahçeye çıktılar. Tenefüs bitti geri dönerken merdivenin başında bekliyorlardı. Ben merdivenin kenarından yürürken beni aldı duvarın sivri yerine çarptı. Elimi koyarak vücudumun çarpmasını engelledim. Elim aşırı şiş. O sırada sallayıp kendimi savunma amaçlı vurabilirdim fakat ağlamaktan dolayı vuramadım. Orada birkaç kez daha vursalar bir şey yapamam çünkü ağlıyorum ve tüm kavgalarda böyle oluyor. Yardım eder misiniz? Kavga anında kendimi nasıl savunacağım ağlamadan?

Dostum merak etme öğretmenlerden korkma ailene söyleseler dahi onlar her türlü seni savunur ve bir kavga kaçınılmazsa ilk vuran sen ol

İlk başta o çocukları hocaya söyle. Sonrasında kavgada ağlamanın hiç bir şey getirmeyeceğini aklına getir o zaman ağlamazsınız.
Söyledim hocam kapattık konuyu ama içimde kaldı bu tür şeyler.
Asıl neden korkuyorsun ? dayak yemektenmi ailenin sana kızacağındanmı veya hocaların gözünden düşmekmi neden önce onu öğren.
Bilmiyorum, duygularımı ifade edemiyorum.

Boşluğuna sert olmayacak şekilde bir tane vurusanız direk orayı elleyecektir anında bir kere vuruyorsunuz size vurucağı zaman onun eline vurmaya çalışın zaten hocalar gelicektir problem tamamdır.

Judo veya aikido gibi bir savunma sporuna git ve orada öğrendiklerini sadece kendini korumak için kullan. Asla sen de o zorbalar gibi başkasına sebepsiz saldırma.
Gideceğim bu yaz
Her zaman kaç. Erkekliğin ilk kuralı kaçmak ikinci kuralı kaçmadan önce sövüp kaçmak.
Fırsat olmadı.
Sana çakana sen niye çakmıyorsun? Ezik misin kardeşim sen? Yemişim okul kuralını. Kural var diye elin kolun bağlı seni ağlatana kadar dövmesini mi bekleyeceksin karşındakinin?
Hocam çok ağladım çakamadım bir tane. Hem 3 kişiydiler hemen de gittiler.
Boşluğuna sert olmayacak şekilde bir tane vurusanız direk orayı elleyecektir anında bir kere vuruyorsunuz size vurucağı zaman onun eline vurmaya çalışın zaten hocalar gelicektir problem tamamdır.
Hocam çocuk itti beni duvara çarptı çok farklıydı.
Niye ağlıyorsun? Ağlayana böyle davranırlar tabii. Çünkü adam biliyor döveceğini ve birşey yapamadığını. Şamar oğlanına çeviriyor böyle. Sana vurana vuracaksın, dayak yesen bile. Laftan anlamayan şiddetten anlar.
İşte sıkıntı bu nasıl çözeceğiz hocam.
Sana neden durup dururken saldırıyorlar?
Hocam küs olduğu arkadaşlarıyla en iyi arkadaşız. Kinlerimi var ne. Hep bakıyorlar her yerde ters,ters

Gideceğim bu yaz.

Fırsat olmadı.

Hocam çok ağladım çakamadım bir tane. Hem 3 kişiydiler hemen de gittiler.

Hocam çocuk itti beni duvara çarptı çok farklıydı.

İşte sıkıntı bu nasıl çözeceğiz hocam.

Hocam küs olduğu arkadaşlarıyla en iyi arkadaşız. Kinlerimi var ne. Hep bakıyorlar her yerde ters, ters.

Ağladığınız için sizi düşük bir insan olarak görüyor ve kendinin üst olduğunu düşünüyor.

Hocam Türkiye'de çoğu çocuk spor dallarını havalı olmak için yapıyor. Mesela bizim sınıfta bir çocuk judoya gidiyor ve ikide bir ben judocuyum filan diye geziniyor bir kere benim namus bölgeme vurmuştu bir tane tokatla işi bitmişti ama cidden Kickbox vb. yerlere sırf havalı olmak için gidebilecek birçok kişi tanıyorum.
Hava için asla gitmem.
Kullanıcı adının hakkını veriyorsun maşallah.

Birisi sana vuruyorsa ağlayarak karşılık vermezsin. Ağlamanı tutamıyorsan da ağlayarak döv, elin kolun bir oynasın.
Hocam çok eskiden açmıştım. O zaman biraz toxictim kusura bakmayın. O sırada hareket edemiyorum. Tutuluyorum bildiğiniz.
Kaçmak yerine kendini korusa bu olay bir daha yaşanmaz.
Hocam adam vuruyor nasıl koruyum yanımda kalkan yok.
Forumun Yuri Boyka'ları Mike Tyson'ları toplanmış yine helal olsun.
Neyse, düzgün bir yorum yapacağım.
Bu tür durumlarda ağlaman normal ve bir çok gençte görülür bu. O anki ağlama sebebin haksızlığa uğramak, ezilmek, dayak yemek vs. olabilir. İnsandan insana değişir, kimisi haksızlığa uğrayınca aşırı tetiklenir ve saldırıya geçer, kimisi de ortada haksızlık olduğu için buna çok üzülür ve ağlar. Gayet normal, tahmin ediyorum ki zamanla geçecek bir durum bu. Kavga anında gözünün kararması vs. durumlar ise duruma alışık olmaman ve o anda çok fazla adrenalin salgılayıp kendinden geçmenden dolayı olur. Kavga etmeni elbette önermem, özellikle Türkiye gibi bir ülkede [her ne kadar başka konularda şiddetin (maalesef) çözüm olduğunu söylesem de] ölmek ve öldürmek çok kolayken. Ama bu tür durumların üstesinden maalesef daha çok kavga ederek gelirsin. İlk kavganda gözlerin kararır bir şey görmezsin heyecandan, 15. kavganda her şey berraklaşır ve daha net düşünürsün.
Hocam çok iyi geldi bu teşekkürler yeniden.
Size saldıran kişi ilk size o saldirdiysa size de vurma hakki doğar ve onu etkisiz hale getirene kadar hassas yerlerinden vurarak etkisiz hale getirebilirsiniz. Kavga konusunda sinirinizi içinize atmayın duygu birikimi olur ve ağlamaya başlarsınız. Siniriniz çıktığı an dışarıya vurun alıştığınız zaman ağlama hissiniz gidicektir.
Tamamda hocam. Tutuluyorum o an.
Karşındaki de insan sende insansın o kadar kasmana gerek yok git öğretmene ya da ailene bildir.
Hocam adam beni dövüyor,dövüyor orda bana hasar veriyor. Arkadan hocalar geçti hiç bir şey yapmadı bile
Bu durumda ağlayan biri bu durumdan asla kurtulamaz.
Tamam niye açtım o zaman konuyu.

Hava için asla gitmem.

Hocam çok eskiden açmıştım. O zaman biraz toxictim kusura bakmayın. O sırada hareket edemiyorum. Tutuluyorum bildiğiniz.

Hocam adam vuruyor nasıl koruyum yanımda kalkan yok.

Hocam çok iyi geldi bu teşekkürler yeniden.

Tamamda hocam. Tutuluyorum o an.

Hocam adam beni dövüyor, dövüyor orada bana hasar veriyor. Arkadan hocalar geçti hiçbir şey yapmadı bile.

Tamam niye açtım o zaman konuyu.

Zamanla alisicaksiniz birden kimse yürümeyi öğrenmedi herkes düşe kalka öğrendi örnek vererek açıklayayım.

Hocam bizde bu tarz zorbalığa az uğramadık isterse 100 kişi olsunlar vur gene de için rahatlasın kimse o kadar kolay adam öldüremez o potansiyel herkesde yok o yüzden istediğini yap istediğin gibi vur elemana.
Tutuluyorum vuramıyorum.
Bu kadar kırılgan olma. Kavga neyse de ilişkilerinde seni çok yıpratırlar.
Haklısınız. Çözümü için bu konuyu açtım

Hocam iyi misiniz? Kesici alet taşımak bir suç. Hapise bile gidebilirim.
O yaşlarda herkes ağlar. Ana-baba sevgisi görmemişler dışında. Ben de dayak yemekten korkardım, büyüdükçe o his geçiyor.
İçimi rahatlattı bu.
Kanka bir şey söylüyeceğim kavgada ağlayan çocuk o kelebeği tutarkende ağlar adamlar o kelebeği elinden adamın çok kolay alırlar gidip hocayada söylüyebilirler ya da çocuğada saplıyabilirler.
En iyi cevap o yoruma.
Orası öyle ama sert olacaksın sert tutacaksın. O zaman direkt geri vites yapar karşındaki eleman tutmasını bileceksin.
Hocam öyle bir şey mümkün değil. Çok tehlikeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı