Kavga ettim ve ağladığım için dayak yedim

Merhaba, arkadaşlar 2 gündür okulda bana sataşan 3 çocuk vardı. Arkadaşlarıma da sataşıyordu fakat bir şey yapacağını düşünmüyordum çünkü okuldaki itibari iyi birisiydi bozmak istemezdi. Bugün yine bize çarpıp gittiler, bende "napıyorsun!" dedim. Bahçeye çıktılar. Tenefüs bitti geri dönerken merdivenin başında bekliyorlardı. Ben merdivenin kenarından yürürken beni aldı duvarın sivri yerine çarptı. Elimi koyarak vücudumun çarpmasını engelledim. Elim aşırı şiş. O sırada sallayıp kendimi savunma amaçlı vurabilirdim fakat ağlamaktan dolayı vuramadım. Orada birkaç kez daha vursalar bir şey yapamam çünkü ağlıyorum ve tüm kavgalarda böyle oluyor. Yardım eder misiniz? Kavga anında kendimi nasıl savunacağım ağlamadan?

İlk vurdukları dakika sen onlara daha sağlam vur ki ağlayan sen değil onlar olsun.

Tutuluyorum vuramıyorum.
Dostum rehber hocanla konuşmayı deneyebilirsin. Mesela bu konuyu konuşmak paylaşmak istemişsin forumu kullanmak istemişsin. Yüz yüze bunun hakkında konuşursan belki daha rahatlarsın. En mantıklısı da rehber öğretmenin olabilir. Burda sen de vur diyenler olmuş da aman girme o durumlara neler neler yaşanıyor okullarda. Hele bıçak vs yazanlar olmuş galiba aman diyeyim sakın. Gerekte yok zaten sen de bunu düşünebilecek olgunluktasın bence. Sana akıl vermekte istemiyorum çünkü bunun tam bir çözümü de yok. Kötü insanlarla karşılaşabiliyorsun hayatının her döneminde. Biriyle uğraştın diyelim yarın başka biriyle daha sorun yaşasan onu da mı döveceksin. Tabi sana fiziksel bir müdahalede bulunmuş ama sen yine de muhattap olmadan oradan uzaklaşmaya çalış. Öğretmenlerinle konuşmayı deneyebilirsin dediğim gibi. Konuşabileceğin birileri varsa tanıdığın onunla konuşmayı dene.

Son düzenleme:
Maddi durumunuz ne bilmiyorum ama bu parayla çok kolay çözülebilecek bir durum.
Psikoloğa gitmesi fayda sağlayabilir ama dediğiniz gibi maddi bir olay. Edit: Koruma tut dövdür yazmış arkadaş. Dostum öyle hayaller kurmanın sana bir faydası yok. Çözüm şiddette değil insanın kendi içinde.

Merhaba, arkadaşlar 2 gündür okulda bana sataşan 3 çocuk vardı. Arkadaşlarıma da sataşıyordu fakat bir şey yapacağını düşünmüyordum çünkü okuldaki itibari iyi birisiydi bozmak istemezdi. Bugün yine bize çarpıp gittiler, bende "napıyorsun!" dedim. Bahçeye çıktılar. Tenefüs bitti geri dönerken merdivenin başında bekliyorlardı. Ben merdivenin kenarından yürürken beni aldı duvarın sivri yerine çarptı. Elimi koyarak vücudumun çarpmasını engelledim. Elim aşırı şiş. O sırada sallayıp kendimi savunma amaçlı vurabilirdim fakat ağlamaktan dolayı vuramadım. Orada birkaç kez daha vursalar bir şey yapamam çünkü ağlıyorum ve tüm kavgalarda böyle oluyor. Yardım eder misiniz? Kavga anında kendimi nasıl savunacağım ağlamadan?
Aikido kursuna basla.

Geri
Yukarı