Kavgayı Sonlandırmak

Bence gururunuzu incitecek birşey yapılmadığı (ego demiyorum) sürece kavga etmemeniz. Kavga edince zaten vurursanız haklı da olsanız haksız da olsanız okul idaresi sizi haksız olarak görecektir. Karşıdaki size karşı kendini üstün gördüğü sürece kavga etmek için elinden geleni yapacaktır. Kendini sadece savunman çok güzel. Kavgaya karıştığın zaman ileride siciline işlenirse devlet işine giremezsin. Ayrıca normal işe gireceğin zaman da sorun çıkartabilir.

Merhaba, ben de ortaokul öğrencisiyim. Bizim sınıftakiler benden sürekli gıcık kapıyorlar. Umurumda bile değil. Ama bazıları var ki üstüme üstüme gelip duruyorlar. Onla kavgaya başladığımda okul yönetimi aklıma geliyor, ailem aklıma geliyor, vazgeçiyorum. Okul yönetimi ve ailemi düşünmeli miyim yoksa kavga mı başlatmalıyım?

NOT: Kavgayı hiç sevmem. Ama bana yamuk yaparsa kavgayı başlatıyorum. (Tabii bana yamuk yapan çok olduğu için kavgacı oldum :( )

Yaklaşık 1 yıldan sonra şunları söylemek istiyorum:

Hepinize tavsiyeleriniz, uğraşlarınız için teşekkür ederim. Pek fazla bir uğraşa gerek kalmadı aslına bakacak olursanız. Bir yıl insanı ne denli değiştirir bilemem ancak yaşım gereği bu bir yılda çok şey öğrendim. İnsanların karakterlerini anlamaya başlayınca kime ne kadar değer vermek gerektiğini anladım. Herkese karşı iyi olunmuyor. Kişiliğimden ödün vermeden devam ediyorum hayatıma. Beni seven de benden nefret eden de çok fazla insan var. Kendi doğrularımla yaşamaya, arkadaş çevremi oluşturmaya devam ediyorum.

Anlattığım ahlak yoksunu kişiler her yerde var. Her ortamda var. Diğer arkadaşlarıma tavsiye vermem gerekecek olursa şunu bilsinler, hiçbir kimse sizden üstte değil. Hakkınızı yedirmeyin. Kendinizi her konuda geliştirmeye çalışın. Bu sayede özgüveniniz artacaktır emin olun. Size biri herhangi kötü bir harekette bulunduğu zaman "Hayırdır?" demesini bilin. Bunları benden duymanız biraz garip olabilir ancak bu bir yıl içerisinde kendi kendine oluşan bu özellikler sonucu böyle zorluklarla başa çıkmaya başladım.

Son olarak biraz dobra gelebilir fakat en önemlisi: Kendinizi sevin. Kendinizi sevmeyi sağlayın. Bu herhangi bir şey olabilir. Spor yapmak, müzik ile uğraşmak, herhangi bir konuda deneyimli ve bilgi sahibi olmak vs. kendinizi sevmenizde size fayda sağlayacaktır.

Sana dokunmadığı sürece haklısın kardeşim de alttan al vurursa acıma patlat yüzüne korkma. Korkarsan üzerine daha çok gelirler altı ütü yumruk yersin o an zaten anlamıyorsun acısını adrenalin hormonu salgılıyorsun. İlerde evlenecen karına çoluğuna çocuğuna bulaşsa napacan alttan mı alıcan. EZİLME EZ

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı