Kavimler göçünde Türkler Amerika'ya mı göç etti?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kuzey Oğlu

Centipat
Makaleler
1
Merhaba ben bir teori öğrendim ve bu teori doğru mu? Diye sormaya geldim teori şöyle Türkler Sincan Uygur bölgesinde yaşıyorlarmış sonradan orası çöl olmuş ve Türkler göç etmeye başlamış Kızılderili Türkler Amerika'ya göç etmiş yani Türkler Amerika diye bir kıtayı zaten biliyormuş sizce bu doğru mu? Yoksa yanlış mı? Bilen varsa yazabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mümkün değil böyle bir şey. Kavimler Göçü diye adlandırılan olay temelinde Asya ve Avrupa'da gerçekleşiyor. Asya'dan daha doğuya doğru bir göç değil yani mevzudaki. Bu Kızılderililer aslında Türk muhabbetini duydum daha önce de hiç Kavimler Göçü diye duymadım bunu.

Kavimler göçü Orta Asya'dan anadoluyadır ama siz yüksek ihtimalle bahsettiğiniz kızılderililerin buz devrinde alaska ile yakutistanın birleşmesiyle karşıya geçtiklerine dair teori var.

Kavimler Göçü'nden çok önce olmuş bir olay. İnsanlar göç ediyor, bir kısmı Asya'da kalıyor, bir ksımı da Bering Geçidi'nden Amerika'ya gidiyor. Ancak bu dönemlerde tam olarak millet ve ırk ayrımı olmadığı için tam bir şey söylemek doğru olmaz. Ama evet, Yerli Amerikalılar ile Orta ve Doğu Asya'daki insanlar bir dönem birlikteydi.

Kızılderili Türkler Amerika'ya göç etmiş yani Türkler Amerika diye bir kıtayı zaten biliyormuş sizce bu doğru mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mümkün değil böyle bir şey. Kavimler Göçü diye adlandırılan olay temelinde Asya ve Avrupa'da gerçekleşiyor. Asya'dan daha doğuya doğru bir göç değil yani mevzudaki. Bu Kızılderililer aslında Türk muhabbetini duydum daha önce de hiç Kavimler Göçü diye duymadım bunu.
Kavimler göçü Orta Asya'dan anadoluyadır ama siz yüksek ihtimalle bahsettiğiniz kızılderililerin buz devrinde alaska ile yakutistanın birleşmesiyle karşıya geçtiklerine dair teori var.
Kavimler Göçü'nden çok önce olmuş bir olay. İnsanlar göç ediyor, bir kısmı Asya'da kalıyor, bir ksımı da Bering Geçidi'nden Amerika'ya gidiyor. Ancak bu dönemlerde tam olarak millet ve ırk ayrımı olmadığı için tam bir şey söylemek doğru olmaz. Ama evet, Yerli Amerikalılar ile Orta ve Doğu Asya'daki insanlar bir dönem birlikteydi.
Ben bu teori doğru mu değil mi diye sormuştum yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

Kavimler göçünde değil ancak daha eski tarihlerde göç ettikleri söyleniyor. Şöyle bir yanılgıya da düşmemek lazım; tamam Orta Asyadan göç ettikleri doğru ama tüm orta asyalı kavimler Türk değil ki.

Bizim derimiz kızıl değil. Biz herkesi Türkleştirmeyi alışkanlık edindik. Donald Trump için de çok kişi Türk olduğunu söylüyor. Gerçek adı Davut Tokmak'mış ama Amerikalılar öyle okurmuş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı