Kawai BM440 - Goldmaster SW307/ANF951 Kullanıcı testi

hakean

Hectopat
Yer
Kütahya
Herkese merhaba nette forum sitelerinde bu ürünler adına açılmış bir konu yok ve ben konu açmak istedim :) :)
Kısa bir süre önce almış olduğum veya kendi topladığım ev sinema sistemini (Home theatre System) sizlerle paylaşıp test videolarını vb özelliklerini görüşlerimi buraya yazacağım. Öncelikle "marka" ben alırken önümde diğer markalarda vardı fakat ben bunları seçtim daha çok markadan ziyade fiyat/performans oranlarını karşılaştırdım. MR_YAMYAM'da hatırlar zaten ona danışmıştım.
Ürün listes;
Home Theatre System Kule Hoparlörler: Kawai-BM440 (300WX2 RMS)
Subwoofer: Goldmaster SW307 240W RMS 30cm çift bobin
Amfiikilatör: Goldmaster ANF951 1400W Max 300.2 4ohm Köprülü 180.4 2ohm 120.4 4ohm(sözde değerler ölçümleri aşağıda yazacağım :)
Recevier: Vestel VMC570CD (15-20 arası yaşı var ve bozuktu sağ olsun MR_YAMYAM abi ile tamir ettik :)420W RMS 105.4 8-16 ohm(yine sözde yazan)
Oto tessisatı için tabii ki ev tipi kullanımda 95AH 12 Volt Bosch ağır vasıta aküsü ve 1000RMSlik 8ga takviye sistem kabloları...
Son olarak da bunca cihaz için kaliteli bir ses kartı ve de kullanışlı ASUS xonar DGX :)
Gelelim teknik özelliklerine;

Kawai'den başlamak istiyorum alırken terettüt etmedim bana önerilen hoparlör tipiyde ve de sisteme en uygun olacak tipde :)
600W RMS 8 ohm 4RCA çıkışı, Harmonik distorasyon %0.03, 100 adet FM radyo kanal hafızası 30 adet ekolayzer seçimi. Ayarları hafızada tutma. Kapasitif dokunmatik ekran tam fonkisyon cihaz üzerinden ve kumandası üzerinden, ses işlemcisi için büyük boyutta pasif soğutma, 2xDome twetter 6xwoofer Ön panelde mik. Girişleri 2adet 6.55mm SD kart USB vb girişleri, DSP hoşuma gitti açıkçası. Desteklediği codecler AC-3 Dolby prologic birkaç tane daha Dolby ile ilgili tam hatırlayamadım her neyse bir ara suntamı MDF mi diye konu vardı kabinleri mdf. Arka planda her kulede 2 hava portu ve sağ kulede ise gömme amfi. 75ohm anten girişi vb...

Subwoofer, yine alırken düşünmeden aldım sistemin %75'ini yardım alarak topladığım için tereddüt etmedim yine. Ha Goldmaster LAN Çin Mali işte ne beklersin denilebilir fakat bildiğimiz markalardan olupda kaliteli gibi gözüken cihazlardan çok daha kaliteli olduğunu düşünüyorum. 2-4 ohm bağlanılabilmesi yani çift bobin oluşu 240W RMS olması gerçekten güzel. Elekto impp teknolojisi koniye ayrı bir hava katarken suya ve darbelere karşı daha dayanıklı olmasını sağlıyor 80OZ mıknatıs 30cm 25Hertz ile 1500HERTZ frekansı arasındaki sesleri çalabilme yeteneğide hoşma giden başlıca teknik özelliklerinden denilebilir. Kabinle beraber almıştım kabini de kaliteli MDF fakat her hoparlör için uygun değil tabii ki de 50 litre kabin ve açıkçası subwoofer biraz ağır elimi incittiğimi hatırlıyorum :)

Amfikilatör, yukarıdaki mantık bunun içinde geçerli direk performansa geleceğim vakit kaybetmeden 1400W Max işte 120.4 4ohm vb nafile ölçümleri yazıyorum şimdi, maximum değerini ölçemedim fakat RMS değerlerini ölçtüm Low Frequency: 30.4 Volt 4ohm 4çıkışta 225 W RMS veriyor. 4çıkışta 2ohmda ise 462 Watt rms, 4ohm köprülü değerlerde 34.2 Volt 292 Watt rms.
Şimdi yazacaklarım ise medium Frequency değerleri 32.1 Volt 256 W RMS 4ohm. 4 çıkış. 2ohm 512Watt rms. 4 çıkış. Harmonik distorasyon %0.08
High Frequency değerlerini maalesef ölçmedim. Muhtemelen mediumdan biraz daha fazla çıkar ortalama 500.4 2ohm diyebilirz veya 250.4 4ohm. 300.2 4ohm.
Kolay yüksek alçak frekans geçiş tuşları 3x30 amper sigorta 4kanal 4rca çıkışı kablolu uzaktan kumanda gain kontrolü 4-2 kanal ayarlanabilir tuş üzerinden. Manuel olarak 4-3-2. Ab MOSFET. 6 Hava giriş ve hava çıkış kanalları 1 adet yüksek CFM ve RPM değerli fan(kafa ağrıtıyor arabanın arka bagajında ise sorun yok).

Recevier, eski bir cihaz sonuçta ama Vestel deyip kenara atılmamalı bana kaç kişinin bu çöp bir işe yaramaz dediğini duydum ve gördüm fakat vazgeçmedim 3-4 yıl önceye kadar rahat 6-7 tane tamirciye gitti fakat sonuç aynı. En sonunda biraz daha akıllandıktan sonra bu tür forumlara başladım ve konu açmıştım tamir konusu başarılı oldu içindeki entegre ile Sony entegreyi değiştirdim (Mr_Yamyam'ın yardımlarıyla). Arkasında 420W RMS yazıyor fakat ölçümlerde aynen şöyle 8-16 ohmda 4 kanala 187.6 Watt RMS düşüyor. Testte ettim doğru niye arkasında öyle yazdığını anlayamadım. Neyse 300ohm anten girişi eş zamanlı kanal değişi sağ sol seçimi Surround seçimi veya stereo seçimi. Harmonik distorasyon %0.04, 14Band ekolayzer Kristal LCD ekran, 8 Adet FM radyo hafızası
6.55mm mik. Girişi, tape AUX CD tuner phono geçiş düğmeleri 6xrca çıkışı FM radyo oto arama vb Dolby sertifikalı fakat desteklediği kodekleri bilmiyorum maalesef aklıma gelenler bunları şimdilik.

En iyi verim alabilmek amacı ile Bosch S4 Silver 95Amper Ağır Vasıta Performans Aküsü. Ve el yapımı bir şarj cihazı. 8GAlık 1000RMS sistem takive ve akü takviye kabloları vb...

Ses kartı ise uzun ömürlü kullanmak ve F/P açısından xonar DGX i seçtim. Hatta bir arkadaş vardı benim aldığım daha pahalı niye daha iyi değil demişti. MR_YAMYAM anlatmıştı fakat unuttum.

Aklıma gelen başlıca özellikler bunlar yanlışım varsa affola. Alayacak olupta kararsız kalan arkadaşlara elimden geldiğince yardımcı olamya çalışırım. Alayacak arkadaşlara tavsiye ederim gayet kaliteli bir sistem son seste kontrollü bir şekilde tabii ki :), bozulma vb olaylar yoktur biraz fazla fatura gelebilir o kadar ve de şikayet. Buyurun bunlarda resim ve videolar :) Biraz uzun olacak k. Bakmayın sabırın, okuduğunuz için teşekkürler...

YouTube kanalım: Görkem Furkan Eser - YouTube
Videolar:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Güzel bir sistem. Güle güle kullan dostum;)
Cerwin Vega yakıyor ortalığı. Şikayet eden komşulara selamımı söyle:cool:

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı