Kaybedilen Android cihaz nasıl bulunur?

İsmailerg

Decapat
Daha fazla  
Az önce dışarı çıktım telefonum yanımdaydı kardeşimin bir fotoğrafını çektim sonrasını hatırlamıyorum telefon hiçbir cebimde yoktu. Yere falan baktık hiçbir yerde yoktu. Annem ve babam telefonumu aradılar en başta uzunca çaldı. Sonra meşgule attı. Daha sonra aradığınız kişiye ulaşılamıyor dedi. Google'ın cihazımı bul servisine gittiğimde cihaza bağlanılamadı hatasını verdi. Büyük ihtimal telefon kapalı olduğu içindi. İçinde çok fazla bilgi resim vs. vardı telefonda bu cihazı başka bir yolla bulmanın ihtimali yok mu? Cihaz kapalı olsa bile polis bulabilir mi? Nereye başvurmalıyız?

Android kullanmıyorum ama cihazımı bul hizmeti tam çalışabilmesi için GPS'nin ve İnternetin açık olması gerekiyor herhalde, ya da telefon kaybolmadan önce senin girip Cihazımı Bul senkronizasyon ayarlarını yapman gerekiyor. Eğer telefona bu yolla ulaşamıyorsan polise gidersin, telefonu unutabileceğin veya düşme ihtimali olan yerleri polise bildireceksin, biri çalmışsa ve orada kamera varsa bulunabilir ama yoksa en kötü ihtimalle biri gelir polise verir polis de sana teslim eder.
Geçmiş olsun tekrardan.

Android kullanmıyorum ama cihazımı bul hizmeti tam çalışabilmesi için GPS'nin ve İnternetin açık olması gerekiyor herhalde, ya da telefon kaybolmadan önce senin girip Cihazımı Bul senkronizasyon ayarlarını yapman gerekiyor. Eğer telefona bu yolla ulaşamıyorsan polise gidersin, telefonu unutabileceğin veya düşme ihtimali olan yerleri polise bildireceksin, biri çalmışsa ve orada kamera varsa bulunabilir ama yoksa en kötü ihtimalle biri gelir polise verir polis de sana teslim eder.
Geçmiş olsun tekrardan.
Annem ve babam telefonundan aradılar ilk başta çalmış, ikinci arayışta meşgule atmış, üçüncü arayışta ulaşılamıyor demiş. Polis telefon kapalı olsa bile bulabilir mi?

Benim bahsettiğim fiziksel olarak bulma. Yani baktın telefonun çalınmış kamera da varsa çalan kişi kameralardan bulunup yakalanır öyle telefona ulaşılır. Telefon kapalıysa zaten sinyal olarak kimse ulaşamaz.

Benim bahsettiğim fiziksel olarak bulma. Yani baktın telefonun çalınmış kamera da varsa çalan kişi kameralardan bulunup yakalanır öyle telefona ulaşılır. Telefon kapalıysa zaten sinyal olarak kimse ulaşamaz.
Geçmiş sinyallere bakma ihtimalimiz yok mu? Kaybolduktan sonra 2 kere ulaşabildik ama telefon açılmadı. İlkinde uzun çaldı. İkinci arayışta meşgule attı. Üçüncüsünde kapalıydı.

Eğer o an polisin yanında olsaydınız ve bu dediğin arama, meşgule atma olayı gerçekleşseydi belki. Olan sinyallere bile zar zor bakılıyor diye biliyorum. Geçmiş sinyale bakamazlar tahminimce.

Eğer o an polisin yanında olsaydınız ve bu dediğin arama, meşgule atma olayı gerçekleşseydi belki. Olan sinyallere bile zar zor bakılıyor diye biliyorum. Geçmiş sinyale bakamazlar tahminimce.
Telefonun IMEI numarası elimde bununla bir şey yapabilirler belki.

O zaman elindeki bilgileri toplayıp polise git bence. Onlar neler yapacaklarını veya ne olacağını söylerler. Şanslıysan kameralardan vb. hemen bulunur. Ya da teknoloji gelişmişse başka yöntemleri de vardır belki.

Yeni konular

Geri
Yukarı