Kaybolan Steam Oyun İkonlarını Düzeltme Rehber

MarshallBruce

Hectopat
Herkese merhaba.

Format attıktan sonra Harddisk'teki yüklü olan Steam oyunlarını gösterince ortadan kaybolan Steam oyun ikonlarım üzerine bir çare arayışına girdim ve oyunların orijinal ikonlarına takıntılı biri olarak maalesef internette pek de faydalı bir çare bulamadım. Tesadüfen steam dosyalarını karıştırırken kendi çözümümü buldum.

Sorun hali hazırda dolu olan oyun bir kütüphanesini format attıktan sonra Steam'e tekrar ekleyince ortaya çıkıyor.

Öncelikle oyun ikonlarının tutulduğu klasörün yerini göstereyim,

C:\Program Files (x86)\Steam\steam\games (Steam'i kurduğunuz yere göre değişiklik gösterebilir!)

Bir oyunu indirdikten sonra Steam bu klasöre ikonu oluşturuyor ve kullanıyor. Eğer henüz format atmamışsanız, bu ikonların yedeğini alıp formattan sonra tekrar bu klasöre kopyalayarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Eğer Format attıysanız ve Steam'deki bir oyunun masaüstü kısayolunu oluşturduğunuzda ikon çıkmıyorsa tekrar geri getirmek için Steam Kütüphaneden oyunun ismine sağ tıklayın, açılan menüde "Özellikler" e tıklayın ve üstteki menüden yerel dosyalar"a tıkladıktan sonra "Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrula" butonuna tıklayın "(Oyunun İsmi) Dosyaları Doğrulanıyor (0/0)" yazacak, o (0/0) yeri (1/1) olur olmaz bütün dosyaların doğrulanmasını beklemeden kapatabilirsiniz (2-3 saniye alıyor) çünkü ikonumuz daha önce verdiğim konumda oluşmuş olacak.

Artık oyunun kısayolunu masüstünde oluşturduğunuzda ikonlu olacak.

Not: Eğer dosya doğrulamadan önce kısayol oluşturmuşsanız dosyaları doğruladıktan sonra da önceden kısayol oluşturduğunuz oyun hala ikonsuz olacaktır, bunun nedeni ise Windows'un ikonsuz kısayolu çoktan arabelleğe almış olmasıdır. Bu durumda ikona sağ tıklayıp simge değiştirde Steam ikonlarının bulunduğu klasörden ikonunuzu seçebilirsiniz.

Benim gibi bu sorunu yaşayan olduysa yardımcı olabilmişimdir umarım :)

Yeni format attım ve Epic Launcher'den Fortnite kurmuştum, iconu gelmedi her şeyi denedim. Steam'den CS:GO kurdum yine iconsuz bir şekilde masaüstüne geldi.:(
Riot Games'in oyunlarında sorun yoktu ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı