Kayıt defteri paylaşmak tehlikeli mi?

obey00

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,
AMD'ye bir ticket açmıştım sorunle ilgili, regedit'teki tüm kayıtları dışarı aktararak paylaşmam istendi. Bu istek üzerine aklıma bir soru geldi daha önce hiç düşünmemiştim: Kayıt defteri içerisinde özel bilgiler yer alıyor mu bizim verilerimizle ilgili? Bunu başka kişilerle paylaşmak güvenlik zaafiyeti oluşturur mu?

Hayır bir zafiyet durumu olmaz. Zaten AMD personellerinin gizi hacker olup sizin kayıt defteriniz ile oynayacağını sanmam.

Şu an öyle bir durumdayız ki sizin herhangi bir bilginiz güvenlik zaafiyeti yaratır. Monitörün ışığını kapatıp açarak internete bağlı olmayan bilgisayarı güvenlik kamerasıyla izleyip bilgi çalıyorlar. Yani zaten mailleşmek bile güvenlik zaafiyeti ama bunu AMD ile paylaşıyorsunuz, AMD sizin bilgisayarınızda gezse AMD'nin dikkatini çekebilecek ve size zarar verebilecek bir veri var mı? Yoksa rahat olun ama AMD'den başka bir yerde paylaşmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır bir zafiyet durumu olmaz. Zaten AMD personellerinin gizi hacker olup sizin kayıt defteriniz ile oynayacağını sanmam.

Kesinlikle hak veriyorum, AMD ile ilgili bir şüphe ile konuyu açmadım zaten. Konu içeriğinde belirttiğim gibi böyle bir mail alınca aklıma geldi. Çünkü bazen internetten kayıt defteri indirip ayarlamalar yapıyoruz (mesela oyunların çözünürlük ayaları için). Aklıma geldi, dışarıdan indirilen ayarlar veya bizim başkasına vereceğimiz kayıt defterleri sistemi bozar mı veya güvenlik için (parolalar vs) buralarda yer alıyor mu? Bunu demek istemiştim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle hak veriyorum, AMD ile ilgili bir şüphe ile konuyu açmadım zaten. Konu içeriğinde belirttiğim gibi böyle bir mail alınca aklıma geldi. Çünkü bazen internetten kayıt defteri indirip ayarlamalar yapıyoruz (mesela oyunların çözünürlük ayaları için). Aklıma geldi, dışarıdan indirilen ayarlar veya bizim başkasına vereceğimiz kayıt defterleri sistemi bozar mı veya güvenlik için (parolalar vs) buralarda yer alıyor mu? Bunu demek istemiştim.
Evet olabilir. Başkasından aldığınız kayıt defteri yedeklerini kurmayın zaten bilgisayarınıza. Kayıt defteri işletim sisteminizin veri tabanı denebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı