Kayıt için en iyi OBS ayarları nelerdir?

MRGBoys

Hectopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
►Kasa: Rampage Carısma Mesh
►Anakart: Asus Prime H310M-K
►Monitör: AOC 24 G2460VQ6 1ms 75Hz FreeSync
►Ekran kartı: Sapphire RX5500XT Pulse 8GB
►İşlemci: Intel I5-9400f
►RAM: Crucial (2x8GB) Ballistix DDR4 2666MHz
►Depolama (SSD): Samsung SSD 860EVO 250GB , Samsung SSD 860EVO 1TB
Meslek
Öğrenci
Selamla, r YouTube üzerinden Valorant videoları çekiyorum ve kayıt yaparken OBS programını kullanıyorum. Bilgisayar özelliklerim aşağıdaki gibidir.

kasa: Rampage carısma mesh 4x120mm 650W 80Plus MidT ATX anakart: ASUS Prime H310M-K işlemci: Intel i5-9400F.
ekran kartı: Sapphire RX 5500 XT Pulse 8 GB RAM: Crucial (2x8gb) Ballistix DDR4 2666MHz depolama (ssd): Samsung SSD 860EVO 250GB, Kingston 480GB A400 serisi monitör: AOC 24" G2460VQ6 1ms 75Hz FreeSync. kamera: Logitech C310.

Video boyutu çok önemli değil. Çekebileceğim en iyi, kaliteli ayarları söylerseniz çok memnun kalacağım. (videoları 1080P60FPS yüklüyorum)
Kanal adım Technopat ismimle aynı isterseniz videolarının kalitesini test edebilirsiniz.

En iyi kalite oranını kullanıyorsunuz zaten, bu kaydı yaparken fps sizi rahatsız etmiyorsa bundan daha iyisi bu sistemle olamaz zaten. Daha ilerisi için yedek bir pc ve capture kart gerekir.

YouTube'un önerdiği bitrate oranı (1080p 60fps için) 12000. OBS ayarlarından kaliteyi "aynı kaliteye yakın" olarak seçebilirsiniz ama yüklediğinizde zaten YouTube otomatik olarak bitrate'i düşürecektir. Eğer çok yüksek dosya boyutu ile uğraşmayayım diyorsanız ekteki ayarlar ile kayıt yapmanızı tavsiye ederim. Ve de videoları editlemek için Adobe Premiere Pro gibi programları kullanacaksanız, kayıt biçimini mp4'e çevirmeniz gerek. Premiere mkv desteklemiyor çünkü. Kodlayıcı olarak da yazılım yerine donanımı seçerseniz ekran kartınızı kullanarak kaydeder. Benim işlemcim ekran kartına göre daha iyi olduğundan yazılımı tercih ediyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    78,8 KB · Görüntüleme: 283
En iyi kalite oranını kullanıyorsunuz zaten, bu kaydı yaparken FPS sizi rahatsız etmiyorsa bundan daha iyisi bu sistemle olamaz zaten. Daha ilerisi için yedek bir PC ve capture kart gerekir.

Çıkış kısmındaki Ayarlar'ı kast etmiştim. O ayarlar ne şekilde olmalı?
YouTube'un önerdiği bitrate oranı (1080p 60FPS için) 12000. OBS ayarlarından kaliteyi "aynı kaliteye yakın" olarak seçebilirsiniz ama yüklediğinizde zaten YouTube otomatik olarak Bitrate'i düşürecektir. Eğer çok yüksek dosya boyutu ile uğraşmayayım diyorsanız ekteki ayarlar ile kayıt yapmanızı tavsiye ederim. Ve de videoları editlemek için Adobe Premiere Pro gibi programları kullanacaksanız, kayıt biçimini MP4'e çevirmeniz gerek. Premiere mkv desteklemiyor çünkü. Kodlayıcı olarak da yazılım yerine donanımı seçerseniz ekran kartınızı kullanarak kaydeder. Benim işlemcim ekran kartına göre daha iyi olduğundan yazılımı tercih ediyorum.

Ben gelişmiş sekmesindeki ayarları kullanıyordum ama bunuda bir denerim.

Geri
Yukarı