KAYIZER elektrik kesintisi sonucu veri kaybı oluştu

Linuxginar

Gigapat
Makaleler
6
Yer
Izmir
KAYIZER'de bir kesinti olmuş ve veri kaybı olabilirmiş. Hacklendiler de söylemiyorlar mi acaba? Neyse ki önemli bir şeyim yok. Konu burada dursun alacaklara fikir oluşturur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

UPS bozulması mı, yoksa bildiğimiz elektrik kesintisi mi? 🤔
Buyuk ihtimalle siber saldiri var. Sitemin yedegi vardi neyse ki ama Gitea'daki yukledigim kodlarim gidecek... Onlar da diskimde var neyse ki ama Discord botunu tekrar Ingilizce yapmak disinda zarari olmayacak bana. Yine de guvenimi kaybettiler.

Bildiğiniz elektrik kesintisi olarak yorumladım. UPS bile kullanmıyorlar galiba. :D
Ben de öyle anladım da UPS'i olmayan hosting, kendine nasıl hosting diyebiliyor onu anlamadım.

Buyuk ihtimalle siber saldiri var. Sitemin yedegi vardi neyse ki ama Gitea'daki yukledigim kodlarim gidecek... Onlar da diskimde var neyse ki ama Discord botunu tekrar Ingilizce yapmak disinda zarari olmayacak bana. Yine de guvenimi kaybettiler.
İnternet hızı aşırı tırt değilse self hosting kullanılmasını tavsiye ediyorum ben. Kimseye güvenmeye ihtiyacın olmuyor, ucuz bir laptop bile iş görebiliyor.

KAYIZER'de bir kesinti olmuş ve veri kaybı olabilirmiş. Hacklendiler de söylemiyorlar mi acaba? Neyse ki önemli bir şeyim yok. Konu burada dursun alacaklara fikir oluşturur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
1652647888526.png

Seffafliga da "pek" onem veriyorlar. Yorumlari gizlemisler hesaplarinda, boyle de tweet atmislar. Veriler pisi pisine gitti. Alacaklara tavsiye etmiyorum.

1652647945702.png

1652647967383.png

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı